Kulüpler reddetti Sertoğlu devam dedi

banner37

Futbol Federasyonu olağan mali genel kurulunda raporlar onaylanırken başkanlık görevinden istifa eden Hasan Sertoğlu’nun görevine devam etmesi için kulüp temsilcilerinin önerisi genel kurulda kabul edildi. KTFF Başkanı Sertoğlu, üç yıllık görev süresini tamamlamaya karar verdi

Kulüpler reddetti Sertoğlu devam dedi
banner90

Raporlara oybirliği ile onay


Divan başkanlığını Aslan Bıçaklı, sekreterliklerini Kemal Köseoğlu ile Hasan Besim’in yaptığı genel kurulda faaliyet raporunu KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu sundu. Seçimlerde aday olması nedeniyle izne ayrılan Sertoğlu, 8 yıllık görev sürelerinde önemli aşamalar kaydedildiğini, kulüplerle birlik ve dayanışma halinde yol aldıklarını, en önde gelen sivil toplum örgütü olduklarını belirtti. Geçen döneme kadar birlikte görev yaptıkları Ali Karavezirler’in bu aşamada önemli katkıları olduğunu belirten Sertoğlu, belediye başkanlığı görevinde başarılar diledi. Daha önce açıkladığı gibi seçim sonrası istifasını sunduğunu belirten Sertoğlu’na kulüp temsilcileri bu istifayı kabul etmediklerini açıkladı.

 

Borçsuz bütçe

banner9

Mali raporu sunan Demir Adanır, 6 milyon 571 bin TL’lik bütçenin olduğunu, devlet ve yerel yönetimler katkısının 5 milyon 70 bin TL, sponsorluk gelirinin de 425 bin TL gerçekleştiğini açıkladı. Kasada 74 bin TL’nin olduğu belirtilirken sunulan iki raporla ilgili kulüp temsilcileri söz almadan oylamaya geçildi. Faaliyet ve mali raporlar oybirliğiyle onaylandı.

 

Kulüpler “devam” dedi


Gündemin ek maddesinde KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’nun istifasının reddedilmesiyle ilgili görüşmeye geçilirken Değirmenlik Kulüp Başkanı Emirali Öztüccar, Sertoğlu’nun göreve devam etmesi gerektiğini birçok kulüp gibi kendilerinin de arzuladığını açıkladı. Yapılan oylamada 22 kulüp temsilcisi Hasan Sertoğlu’nun istifasının reddine ve görevine devam etmesine yönelik oy kullanırken, Yalova Kulübü istifanın kabulü yönünde görüş belirtti. Divan Başkanı Aslan Bıçaklı, genel kurulun bu kritik kararına Sertoğlu’nun uyması gerektiğini belirterek toplantıyı kapattı. Hasan Sertoğlu, kulüp temsilcileriyle federasyon binasında yaptığı görüşme sonrası açıklamada bulunarak, istifasını sunmasına rağmen, genel kurulun iradesine saygısızlık yapamayacağını, görevine devam edeceğini açıkladı.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2018, 11:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108