Kumyalı’nın saha isyanı!

banner37

Kumyalı’nın saha isyanı!
banner90
banner8

Ahmet OGAN

Kumyalı Spor Kulübü’nün kullanımında bulunan Süleyman Gül Stadı çim zemine dönüştürülme çalışmalarında gerekli adımların atılmaması kulüp yönetimini düşündürüyor. 2018 yılında kazma vurulan ve çim zemine dönüştürmek için başlatılan çalışmalarda aradan geçen 4 yıllık sürece rağmen sonuç alınamaması kulüp yönetimi ve camia tarafından tepkiyle karşılanıyor.

Yerinde incelemeler yapıldı


Dönemin Spor Dairesi müdürü Alkan Değirmencioğlu ile görüşen Kumyalı yönetimi, almış olduğu sözlerin ardından Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli ve Spor Dairesi çalışanları sahada yerinde incelemeler yaptıktan sonra sahada kazılar başlatıldı. 2018 Aralık ayında Kumyalı Başkanı Ahmet Yekta’nın ani vefatından dolayı Fuatcan Ağcabay başkanlığında köyün gençlerinden oluşan yeni yönetim kurulu göreve geldikten sonra aldıkları emanete sahip çıkmak ve yarım kalan saha zemini çimlendirme çalışmalarına kaldığı yerden devam edildi. 

banner134

Toprak kalsaydı


2019 yılında sahanın çimlendirme çalışmaları için ufakta olsa hiçbir şey yapılmayan, sahası olmadan şampiyonluk yaşayan Kumyalı, ekonomik anlamda ciddi sıkıntılar yaşadı. Sponsoru olmayan, reklam panoları geliri, bilet parası gibi etkenlerden gelir sağlayamayan kulübün ekonomik gelirlerine de darbe vuruldu. Dönemin başkanı Fuatcan Ağcabay, saha için ilgili yerlere yapmış olduğu başvuru sonrasında sahanın projesi yok sizin sırası gelmez yaklaşımları ile karşı karşıya kaldıklarını, sahamızı neden kazdırdınız, toprakta olsa bizimdi futbol oynayacak bir sahamız vardı diye yetkililere tepki göstererek keşke toprak kalsaydı dedi. 

Zararı Kumyalı gençliği görüyor


Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, saha için 40 kamyon çakıl getirerek başlatılan çalışmalardan umutlandıkların belirten başkan Hakan Ceylanlı, bu geçen bu süre zarfında yeni futbol sezonu tamamlanırken, saha için beklemeye başladıklarını söyledi. Kumyalı yönetimine sözler veren Kemal Deniz Dana, gerekli talimatı vermeyerek saha için bir çalışma başlatmadığına bir anlam veremediklerini, yaklaşık 4 yıldır süren saha sıkıntısı sürecinde asıl zararı Kumyalı gençliği görüyor. 12 yıl önce yine aynı bahanelerle gençlere yapılacak olan halı saha projesi iptal edildiğini hatırlatan başkan Hakan Ceylanlı, spor sahnesinde en az bütçelerde mücadele eden bu takımın hakkı olan stadı çok mu gördünüz, yoksa sizlerin gözünde bu gençler bir futbol sahası hak etmeyecek kadar mı aciz, Karpaz bölgesinde olmamız bizim şanssızlığımız mı, ne zaman insan yerine koymayı düşünüyorsunuz, ne zamana kadar sürecek bu işkence sorularını sorarak, Kumyalı köyü gençlerinin isyanıdır diyerek beklentimiz odur ki yeniden değişen Spor Dairesi Müdürü Fuat Tek, sesimize ve isteklerimizin yeri getirilmesine konusunda duyarlı davranarak gerekeni yapar diyerek sözlerini noktaladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75