Kupanın istatistikleri

banner37

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu tarafından organize edilen Nicosia Group Kıbrıs Kupası’nda adım adım finale doğru gidilirken, çeyrek final ilk maçları sonunda istatistikler dikkat çekiyor

Kupanın istatistikleri
banner90
banner8

Serhan KABLAN


Çeyrek final ilk maçlarında Yenicami deplasmanda K.Kaymaklı’yı 4-0, Doğan Türk Birliği deplasmanda Göçmenköy’ü 1-0, Mağusa Türk Gücü sahasında Cihangir’i 2-0 ve Türk Ocağı sahasında Çetinkaya’yı 2-1’lik skorlarla geçti.

28 maçta 106 gol


Çeyrek finale kadar tek maç eleme sistemine göre oynanan müsabakalarda şu ana kadar fileler toplam 106 kez havalandı. 28 maçın oynandığı kupada maç başı 3.8 ortalama gol kaydedildi.


İlk turda yapılan 16 karşılaşmada 74, ikinci turdaki 8 maçta 22 ve ilk maçların oynandığı çeyrek finalde 4 maçta fileler 10 kez havalandı.

banner134
Üç maç uzatmaya gitti


1’inci ve 2’nci tur müsabakaları tek maç eleme sistemine göre oynandı. Bu turlarda yapılan 24 karşılaşmada sadece 3 maçta bir üst tura yükselen takımlar uzatmalar sonrasında belirlendi.


Normal süresi 1-1 biten Dörtyol-Gençlik Gücü maçını uzatmalarda 3-2 Gençlik Gücü, 0-0 biten Göçmenköy-Girne Halk Evi maçını uzatmalarda 1-0 Göçmenköy ve 3-3 biten Mesarya-Çetinkaya maçını uzatmalar sonrasında 5-4 Çetinkaya kazandı.

En golcü takımlar DTB ve YAK


Kupada bu tura kadar en fazla golü Doğan Türk Birliği ve Yenicami takımları kaydetti. Doğan Türk Birliği ilk turda Bostancı Bağcıl’a 6, 2. Turda Hamitköy’e 3 ve çeyrek final ilk maçında Göçmenköy’e 1 gol atarak toplamda 10 gole ulaştı.


Yenicami’nin ilk turda Doğancı’ya 3-0 hükmen galip sayılması ile birlikte, ikinci turda Merit Alsancak Yeşilova’ya 3 ve çeyrek final ilk maçında K.Kaymaklı’ya 4 gol kaydetti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75