Kuzey Kıbrıs Rallisi kayıtları açıklandı

Gülgün SÜT’ün ana sponsoru olduğu Kuzey Kıbrıs Rallisi 1 Haziran’da başlıyor.

Kuzey Kıbrıs Rallisi kayıtları açıklandı
  • 23 Mayıs 2018, Çarşamba 15:36

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en önemli motorspor organizasyonu olan Kuzey Kıbrıs Rallisi, bu yıl Türkiye Ralli Şampiyonası takvimine “Akdeniz Rallisi” adıyla dahil oluyor.

Etaplar

1-3 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan yarışlar, Girne, Tirmen, Esentepe, Lefkoşa, Balıkesir, Serdarlı ve Görneç’te gerçekleşecek.

1 Haziran Cuma gecesi Girne Yat Limanı’ndan start alacak olan Kuzey Kıbrıs Rallisi’nde ilk gün Girne Şehir içi Etabı geçilecek.

Servis Alanı’nın Atatürk Stadyumu-Lefkoşa’da olacağı rallide ekipler, 2 Haziran Cumartesi günü Tirmen ve Esentepe etaplarını ikişer kez, Lefkoşa Surlariçi’nde bulunan özel seyirci etabını da bir kez geçip günü noktalayacak.

Rallinin son günü olan 3 Haziran Pazar günü, sırası ile Balıkesir, Serdarlı ve Görneç özel etaplarını ikişer kez geçecek olan ekipler, rallinin finişi için yine Girne Yat Limanı’na gidecekler. Toplam uzunluğu 454.45 kilometre olacak olan rallide ekipler, 7 özel etabın toplamı olan 112.38 kilometrelik özel etaplarda mücadele edecekler.

36 ekip start alacak

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tek uluslararası nitelikteki motorspor organizasyonu olan Kuzey Kıbrıs Rallisi’nde bu yıl 36 ekip start alacak. Türkiye Historic Şampiyonası kayıtlarının 25 Mayıs Cuma gününe kadar devam edeceği açıklanırken, Girne’de gerçekleşecek özel etapta da 5 yarışmacı start alacak.

Kuzey Kıbrıs Rallisi’nde yarışacak sporcular şöyle:

SIRA NO

TAKIM İSMİ

PİLOT

CO-PİLOT

ARAÇ

SINIF

1

FORD MOTORSPORT TURKEY

Yağız Avcı

Onur Vatansever

Ford Fiesta R5

2

2

BC VISION MOTOSPORT

Burak Çukurova

Vedat Bostancı

Skoda Fabia R5

2

3

BC VISION MOTOSPORT

Erkan Güral

Burak Koçoğlu

Skoda Fabia R5

2

4

GP GARAGE MY TEAM

Hakkı Ağaoğlu

Erkan Güleren

Peugeot 207 S2000

2

5

FORD MOTORSPORT TURKEY

Deniz Fahri

Barış Kalfaoğlu

Ford Fiesta R5

2

6

FORD MOTORSPORT TURKEY

Bora Manyera

Cem Çerkez

Ford Fiesta R5

2

7

DENNER RALLY TEAM

Deniz Denner

Ömer Topçu

Skoda Fabia R5

2

8

Cevdet Alptürk

Cevdet Alptürk

Mustafa Yücener

Ford Fiesta S2000

2

9

GP GARAGE MY TEAM

Mustafa Çakal

Mehmet Köleoğlu

Mitsubishi Lancer Evo IX

N

10

EVOBT RALLY TEAM

Uğur Soylu

Kerim Tar

Mitsubishi Lancer Evo IX

N

11

MACİLA RALLY TEAM

Fikri Macila

Ahmet Buzlukcuoğlu

Mitsubishi Lancer Evo X R4

2

12

FORD MOTORSPORT TURKEY

Ümit Can Özdemir

Batuhan Memişyazıcı

Ford Fiesta R2T

4

13

FORD MOTORSPORT TURKEY

Kağan Karamanoğlu

Cem Bakançocukları

Ford Fiesta R2T

4

14

FORD MOTORSPORT TURKEY

İsmet Toktaş

Sedat Bostancı

Ford Fiesta R2T

4

15

FORD MOTORSPORT TURKEY

Cem Alakoç

Yusuf Çelik

Ford Fiesta R2

4

16

FORD MOTORSPORT TURKEY

And Sunman

Efe Ersoy

Ford Fiesta R2

4

17

Gürol Baranlı

Gürol Baranlı

Belirtilmedi

SUBARU IMPREZA

N

18

Mehmet Çocuk

Mehmet Çocuk

Ahmet Akbıçak

Mitsubishi Lancer Evo IX

N

19

NETHOUSE RALLY TEAM

Mehmet Kamiloğlu

Rasım Çetinkaya

Mitsubishi Lancer Evo X

1

20

MACİLA RALLY TEAM

Cahit Yetkili

Harun Çakır

Mitsubishi Lancer Evo IX

N

21

Sadık Bilgimer

Sadık Bilgimer

Ömer Akbelen

Mitsubishi Lancer Evo IV

1

22

NETHOUSE RALLY TEAM

Murat Aşık

Ali Kiremitcioğlu

Mitsubishi Lancer Evo X

N

23

KARAOĞLAN RALLY TEAM

Mehmet Karaoğlan

Mehmet Coşar

Mitsubishi Lancer Evo IX

N

24

Serhan Tan

Serhan Tan

Başak Sezinler

 Subaru Impreza

N

25

NETHOUSE RALLY TEAM

Özhan Karaduman

Serdar Kumru

Fiat Palio

4

26

Yusuf Cambaz

Yusuf Cambaz

Mazhar Ünal

Honca Civic

4

27

İbrahim Kara

İbrahim Kara

Mehmet Çağla

Ford Fiesta R2

4

28

Asaf Akçın

Asaf Akçın

Vural Vurur

Mitsubishi Lancer Evo VIII

N

29

Selen Bilgimer

Selen Bilgimer

Mustafa Kandır

Mitsubishi Lancer Evo III

1

30

Oktay Çocuk

Oktay Çocuk

Hüseyin Çocuk

Mitsubishi Lancer Evo VI

1

31

Gerçek Sunman

Gerçek Sunman

Bahar Sunman

Fiat 131

H1

32

Nuvit Karakaşlı

Nuvit Karakaşlı

Tuğkan Erden

Volkswagen Gti

H1

33

Serhat Karaoğlan

Serhat Karaoğlan

İsmail Karataç

Tomcat

T2

34

Ahmet Esendağlı

Ahmet Esendağlı

Veli Esendağlı

Suzuki Vitara

T1

35

Cemal Arsal

Cemal Arsal

Mehmet Demirağ

Mitsubishi Evolution Pajero

T2

36

Serkan Bolçocuk

Serkan Bolçocuk

Mehmet Kasımoğlu

Tomcat

T2

GİRNE ŞEHİR İÇİ ETABI

37

 

Hasan Reyhan

 

Mitsubishi Lanver Evo VII

SSS

38

 

Kemal Topçuoğlu

Güzide Şonya

Honca Civic

 

39

 

Hasan Altıntaş

Belirtilmedi

Subaru Impreza

SSS

40

 

İbrahim Aydoğanlı

Güliz Aydoğanlı

Nissan Skyline

SSS

41

 

Ahmet Bağrıaçık

Huri Bağrıaçık

Nissan Skyline R33

SSS

Sponsorlar

Bu yıl Türkiye Ralli Şampiyonası çatısı altında düzenlenecek olan “Kuzey Kıbrıs Rallisi”nin ana sponsoru Gülgün SÜT olurken, KKTC Turizm Bakanlığı, Spor Dairesi, Lefkoşa Türk Belediyesi ve Girne Belediyesi’nin büyük katkıları ile organize edilecektir.

Diğer sponsorlarımız ise şöyle:

Şeker Sigorta, Rocks Hotel, Motul, Kitkat, Capital Radio, PİKO Ajans ve Reklamcılık, Car Assist, Nethouse, Akgünler Denizcilik, Alpet, Fina, Major, Polaris, Kombos, BigBox

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YAZARLAR

tümü
    Takımlar O G B M Av P
1 MAĞUSA TÜRK GÜCÜ 12 10 1 1 17 31
2 YENİCAMİ AK 12 9 2 1 18 29
3 DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK 12 7 0 5 9 21
4 CİHANGİR GSK 12 6 3 3 2 21
5 TÜRK OCAĞI LİMASOL 12 6 2 4 9 20
6 MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK 12 6 2 4 1 20
7 GÖNYELİ SK 12 6 1 5 4 19
8 BAF ÜLKÜ YURDU 12 5 3 4 8 18
9 LEFKE TSK 12 5 3 4 0 18
10 ÇETİNKAYA TSK 12 5 3 4 0 18
11 KÜÇÜK KAYMAKLI TSK 12 2 7 3 -10 13
12 GENÇLİK GÜCÜ TSK 12 2 4 6 -8 10
13 BİNATLI YSK 12 3 1 8 -10 10
14 GİRNE HALK EVİ 12 2 1 9 -9 7
15 ESENTEPE KKSK 12 2 1 9 -15 7
16 L. GENÇLER BİRLİĞİ SK 12 1 4 7 -16 7
yukarı çık