Lefkoşa cimnastik şehri olacak

banner37

Lefkoşa cimnastik şehri olacak
banner8

KKTC Cimnastik Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri önceki gün Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı’yı ziyaret etti.


Cimnastik Federasyonu Başkanı Hasan Sapsızoğlu başkanlığındaki heyet, Lefkoşa’da gerçekleşecek bir dizi etkinlikle ilgili bilgi vererek, Lefkoşa’nın cimnastik şehri olması ile ilgili çalışmalar aktarıldı. Lefkoşa’daki bir yeşil alana cimnastik parkuru yapılması için girişim yapılırken, Cimnastik Federasyon binasının bulunduğu güzergah üzerine de kaldırımlı yaya geçidi yapılması konusunda görüşme yapıldı.

Federasyon tarafından ileriki günlerde yapılması planlanan ödül töreninin Merkez Lefkoşa’da gerçekleşmesi, farklı zamanlarda gerçekleşecek etkinliklerde cimnastik gösterilerinin de yapılması konusunda görüş birliği sağlandı.

Sapsızoğlu: “Lefkoşa’yı dokunuşlarla cimnastik şehri yapmayı hedefliyoruz”


Ziyarette konuşan Cimnastik Federasyonu Başkanı Hasan Sapsızoğlu, geçtiğimiz hafta St. Hilarion Kalesi’nde düzenlenen müsabakayla ilgili bilgi vererek, cimnastik sporunun tarihi, kültürel ve sanatsal mekanlarla buluşturarak güzel bir organizasyon gerçekleştirdiklerini, aynı şekilde Surlariçi, Girne Kalesi, Salamis Harabeleri gibi birçok tarihi alanda yeniden müsabakalar düzenlemeyi hedeflediklerini aktardı.


banner134
Lefkoşa’yı cimnastik şehri yapmak gibi düşünceleri olduğunu aktaran Sapsızoğlu, Lefkoşa’da bulunan bir yeşil alana cimnastik parkuru kazandırmak istediklerini, işbirliği içerisinde böyle bir projenin hayata geçirilebileceğini belirtti. Söz konusu parkurda cimnastik sporcularının yanı sıra diğer çocukların da boş zamanlarında vakit geçirebilecekleri bir alan olarak düşündüklerini belirten Hasan Sapsızoğlu, söz konusu yer için Başkan Harmancı’dan talepte bulundu.


Öte yandan Hasan Sapsızoğlu, Cimnastik Federasyon binasının bulunduğu güzergah üzerine de cimnastik sporcularının güvenliği açısından kaldırımlı yaya geçidi yapılmasını talep etti. Cimnastik Federasyonu ile LTB El Ele kreşi işbirliğinde yapılan etkinliklere de değinerek teşekkür etti.

Harmancı: “Yeşil alana gerekli düzenleme yapılması için protokol düzenleyeceğiz”


LTB Başkanı Mehmet Harmancı ise Cimnastik Federasyonu heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, Cimnastik Federasyonu’nun yapmış olduğu çalışmaların memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

Harmancı, yeşil alana yapılması düşünülen parkurun gençler için güzel bir etkinlik alanı olabileceğini, bu konuda gerekli düzenleme yapılması için protokol düzenleneceğini aktardı. Harmancı, Cimnastik Federasyon binasının bulunduğu güzergah üzerine de kaldırımlı yaya geçidi yapılmasıyla ilgili çalışmaların yapılacağını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75