Lefkoşa'da kazanan Alptürk-Yücener ikilisi

2018 Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’nın dördüncü yarışı olan Lefkoşa Rallisi, geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. 11 ekibin finish gördüğü rallide kazanan Cevdet Alptürk-Mustafa Yücener ikilisi oldu

Lefkoşa'da kazanan Alptürk-Yücener ikilisi

Çağın ÖZILGAZ

2018 Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’nın dördüncü yarışı olan Lefkoşa Rallisi, geçtiğimiz hafta sonu iki günlük program ile yapıldı. İlk gün Selimiye Meydanı’ndan start alan rallide ekipler Lefkoşa Seyirci Özel Etabını geçtiler. İkinci gün ise Fota, Yılmazköy ve Alayköy etaplarının da ikişer kez geçilmesiyle ralli tamamlandı. Zorlu yarışta 17 ekip start alırken 11 ekip finişe ulaşabildi. Rallide, 35 dakika 52,5 saniyelik dereceleri ile Nethouse Rally Team’den Cevdet Alptürk-Mustafa Yücener ikilisi ilk sırada yer alırken, Macila Rally Team’den Cahit Yetkili-Harun Çakır ikilisi ikinci, yine Nethouse Rally Team’den Sadık Bilgimer-Ahmet Buzlukcuoğlu ikilisi üçüncü olmayı başardı. Genel klasmanda olduğu gibi Sınıf 2’nin zirvesinde de Alptürk-Yücener ikilisi yer aldı. İkinci olan Yetkili-Çakır ikilisi Sınıf N’in zirvesinde yer alırken, Bilgimer-Buzlukcuoğlu ikilisi Sınıf 1’in kazananı oldular. Sınıf 4’te Halil Mulla-Mehmet Çağla ikilisi, Sınıf R’de Göksel Macila-Buğra Tabak ikilisi ve genç pilotlarda Halil Mulla ile Genç co-pilotlarda Buğra Tabak ilk sırada yer alan isimler oldular. Yarış sonunda Selimiye Meydanı’nda yapılan ödül töreninde dereceye girenlere kupaları takdim edildi.

 

Neler oldu?

 

FIA Dünya Rallykros Şampiyonası’nda sezonun sekizinci yarışı geçtiğimiz hafta sonu Fransa’nın Loheac Pisti’nde yapıldı. Sezonun en yakın mücadelelerinden birine sahne olan yarışı Johann Kristoffersson kazandı.

 

Formula 1’de sezonun 14’üncü yarışı Ferrari’nin evi, İtalya’da geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Ferrari’nin güçlü olduğu hafta sonunda Mercedes takımı stratejisiyle kazanmayı başardı ve Lewis Hamilton zirvede yer aldı.

 

 

Ajanda

8 Eylül 4.Concours Classica

9 Eylül Karting 4’üncü yarış

9 Eylül MotoGP San Marino

13-16 Eylül WRC Marmaris Rallisi

16 Eylül F1 Singapur

16 Eylül FIA Rallikros Letonya

 

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2018, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER