banner6

Lefkoşalıların maçı

banner37

Süper Ligde 7. hafta Başkent derbisine sahne olacak. Gençlik Gücü ile Küçük Kaymaklı galibiyet için mücadele edecekler

Lefkoşalıların maçı
banner151

Aziz AZİZOĞLU

 K-Pet Süper Lig’de 7. hafta maçında Gençlik Gücü ile Küçük Kaymaklı, 5 Kasım Cumartesi günü kozlarını Şehit Hüseyin Ruso Stadı’nda paylaşacaklar.

Geride kalan haftalarda her iki takım da istediği sonuçları alamazken, amacı bu maçı kazanıp yeniden çıkışa geçmek olarak belirlediler.

Mertdin: Mutlaka kazanmalıyız

Lig’de geride kalan altı haftada istedikleri sonuçları alamadıklarını dile getiren Küçük Kaymaklı Teknik Direktörü Muharrem Mertdin, hafta sonu Gençlik Gücü karşısında sahaya mutlak galibiyet için çıkacaklarını söyledi. Yalova maçında çok iyi oynadıklarını ancak gol yollarında bazı şansızlıklar yaşadıklarını söyleyen Mertdin, Gençlik Gücü maçında ise bu gol fırsatlarını iyi değerlendireceklerine inandığını belirtti.

“Birçok olumsuzluk yaşadık”

   Göreve geldikten sonra birçok sorunla yüzleştiklerini ve bunları asgariye indirmek adına bazı radikal kararlar aldıklarını söyleyen tecrübeli teknik adam, bu kararların kolay alınmadığını ancak kimsenin Küçük Kaymaklı'nın üzerinde olmadığını ve aldıkları kararların tamamen kulübün menfaatleri doğrultusunda olduğunu söyledi.     

Göksun: Zor bir periyottayız

   Lig’de son haftalarda şansız sonuçlar aldıklarını söyleyen Gençlik Gücü Teknik Adamı Niyazi Göksun ise, özellikle Mağusa Türk Gücü karşısında 55 dakikada başa baş giden bir maç oynadıklarını, ancak yapılan bireysel hataların bedelini ağır bir şekilde ödediklerini söyledi.

   Lig’de çok zor bir periyota girdiklerini de anlatan Göksun, bu zorlu periyottan en az kayıpla çıkabilmek için mücadele edeceklerini ve Kaymaklı karşısında da daha dikkatli olacaklarını söyledi.

"Üst sıralara çıkacağımıza inanıyoruz"

   MTG maçında Addo ve Uğur’u çok aradıklarını, Debola’nın da süren sakatlığı sebebiyle istenilen seviyede olmadığını dile getiren Göksun, bu olumsuzluklar içerisinde yollarına devam ettiklerini ancak kısa sürede toparlanıp, Gençlik Gücü’nü daha üst sıralara çıkaracaklarına inandıklarını söyledi.

   Kaymaklı’nın da zor günler geçirdiğinin farkında olduklarını anlatan Göksun, zor bir maçın her iki tarafı da beklediğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2016, 10:17
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110