banner6

Levent Kolej Türkiye ikincisi

banner37

Levent Kolej Türkiye ikincisi
banner151 banner143

Kuzey Kıbrıs adına okul sporlarında çok önemli bir başarıya daha imza atıldı. Levent Kolej Yıldız Kız Basketbol Takımı Türkiye ikincisi oldu.


Ülkemizde düzenlenen Ortaokul Yıldız Basketbol Şampiyonası’nı şampiyon olarak tamamlayan Levent Kolej, önce mart ayında Mersin’de düzenlenen Ortaokullar Basketbol Yarı Final Müsabakaları’nda oynadığı tüm maçları kazandı sonra finallere kalacak okulların belirleneceği karşılaşmayı da galibiyetle tamamlayarak son 8 takımın katılma hakkı elde ettiği ve ilk üçün belirleneceği Türkiye finallerine adını yazdırdı.

Finallere damga vurdu


Levent Kolej, Afyonkarahisar’da 17-21 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Basketbol Yıldız Kızlar Finalleri’ne damga vurdu. Yer aldığı B Grubu’ndaki tüm takımları mağlup ederek finale adını yazdırdı.

Şampiyonluk kıl payı kaçtı!


Finalde Özel Arı Okulları ile karşılaşan Levent Kolej maçı önde götürerek müthiş bir performans sergiledi. İlk yarıyı 24-21 önde kapattı. Son iki dakikaya 48-48 eşitlikle girdi. Maç, rakibinin hamlesi ile 50-48 neticesiyle sona erdi. Levent Kolej, Türkiye ikincisi olma başarısı gösterdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104