Lig tescil edilsin, yabancı oyuncu kalksın

banner37

K-Pet Süper Lig’de iyi bir sezon geçiren kupada da yarı finale kalan Türk Ocağı’nda başkan Ahmet Arslan ülkemizin içinde bulunduğu durum ve futbolumuzun geleceği ile ilgili değerlendirmelerde bulundu

Lig tescil edilsin, yabancı oyuncu kalksın
banner99

Levent TEZEL

Arslan, ülkemizin içinden geçtiği zor günlerle ilgili olarak herkese büyük sorumluluklar düştüğünü vurgulayıp toplumsal olarak da birlik ve beraberlik içerisinde bulunmamız gerektiğini dile getirdi.


Arslan, futbol ligleri ile ilgili bu saatten sonra maçların oynanmasının pek bir şey ifade etmeyeceğini düşündüğünü ve ligin bu hali ile tescil edilmesi gerektiğini vurguladı.

“Kurallara uymak virüsten korunma adına çok önemli”


banner134
Türk Ocağı Başkanı Arslan, ülkemizi etkisi altına alan virüs tehlikesinin önlenmesi adına alınan tedbirlerin çok yerinde tedbirler olduğunu ifade etti. Başkan Arslan, yetkililer tarafından yapılan uyarılara, konulan kurallara ve alınan tedbirlere uymanın vrüsten korunma adına çok önemli olduğunu kaydederek özelde futbol camiasından, genelde ülke insanımızdan bunun öneminin hiç unutulmamasını istedi.


Alınan tedbirlerin ve bir ada ülkesi olmamızın virüsün yayılmasını engelleyebileceğine vurgu yapan Arslan, bu şartlarda liglerin, maçların, sadece futbol değil tüm spor branşlarında durumunun da ne olacağının akıllara çeşitli sorular getirdiğini dile getirdi.

“Liglerin oynanmasına gerek kalmadı”


Türk Ocağı olarak bu saatten sonra liglerin oynanmasının gereğinin olmadığını ve mevcut haliyle liglerin federasyon tarafından tescil edilmesi gerektiğini vurgulayan Ahmet Arslan, en doğru kararın bu olduğunu düşündüklerini ifade etti. Herşey normale döndükten sonra play-off, play-out veya kupa gibi kısa süreli maçların yapılabileceğini ifade eden Arslan, ekonomik hayatın belli bir dönem için durağanlaşacağından hareketle liglerimizde yabancı oyuncu olmaması kuralının gelmesi gerektiğini de sözlerine ekledi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75