Londra’da seçim havası

banner37

İngiltere’de yaşayan Türkler tarafından 1976 yılında kurulan ve faaliyetlerini sürdüren Türk Toplumu Futbol Federasyonu (TTFF) 28 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek seçimle yeni başkanını belirleyecek

banner87
Londra’da seçim havası
banner90
banner8

Levent TEZEL

Federasyona bağlı üye kulüplerin oy vereceği seçimde başkan adaylıklarını açıklayan Osman Ercen ve Serdar Sarı yeni dönemde başkanlık görevi için yarışacak.


Uzun yıllardan beri Türk Toplumu Futbol Federasyonu bünyesinde her kademede görev alan başkan adayı Osman Ercen başkanlığa seçilmesi halinde yapacakları, plan ve projeleri hakkında gazetemiz KIBRIS’a açıklamalarda bulundu.

ErcenFederasyonumuz kurulduğu günden bu yana misyonunu sürdürmüştür”


“1976 yılında kurulan ve Londra’da yasayan Türk toplumuna 7’den 70’e herkese sportif anlamda hizmette bulunan Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu bu misyonunu günümüze kadar çok iyi taşımıştır. Türk Toplumu Futbol Federasyonu, bu hizmetleri yerine getirirken gerek Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti, gerekse de Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Londra’da bulunan elçiliklerimiz ile tam bir uyum içinde olmuş, onlar da federasyonumuza tam destek vermişlerdir. Bunun yanında Londra’da bulunan sivil toplum kuruluşları, iş adamlarımız ve spora gönül vermiş değerli toplum üyelerimiz de her zaman yanımızda yer almışlardır.”

“Amacımız federasyonumuzu daha ilerilere taşımaktır”


“Osman Ercen olarak 12 yıldan beri Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu çatısı altında gerek kulüp düzeyinde, gerekse de federasyon yönetim kurulu düzeyinde hizmet etmekteyim. Bu süre zarfında toplumun her kesimi ile temaslarda bulundum, çok iyi dostluklar kurdum ve tecrübelerimi geliştirdim. Türk Toplumu Futbol Federasyonu sayesinde sahip olduğum bilgi ve tecrübelerim ışığında ekibimle birlikte federasyonumuzu daha ilerilere taşımak, toplumumuza yön verecek, gençlerimize sportif ve toplumsal düzeyde daha iyi imkanlar sağlayacak, sporumuzu geliştirecek büyük projelere imza atmak adına aday oldum.”

“İlkemiz eşitlik, şeffaflık ve dürüstlük olacaktır”


“Bana inanan ve bana destek veren gerek kulüplerimiz gerekse de toplum üyelerimize, aday olmam için destek olan taraflı tarafsız herkese çok teşekkür ediyorum. Bana gösterilen bu teveccühe layık olmaya çalışacağıma toplum önünde KIBRIS Gazetesi aracılığınızla söz veriyorum. Sporun temel unsuru olan eşitlik, dürüstlük ve şeffaflık ilkesini kendime ve ekibime yol gösterici olarak belirlediğimizi de ifade etmek isterim.”

“Kuzey Kıbrıs ve Türkiye ile her zaman olduğu gibi el ele yolumuza devam etme kararlılığındayız”


“Belirttiğim gibi anavatan Türkiye Cumhuriyeti ile yakın temaslarımızı ve işbirliğimizi arttırarak devam ettireceğiz. Çok yakın ve sıcak temasımızın her zaman gerçekleştiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile ve Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ile ilişkilerimizi de daha da ileriye taşıyacağız. Federasyon başkanı Sayın Hasan Sertoğlu ile her zaman yakın işbirliği içerisinde olduk. Başkan seçilmem halinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaşayan soydaşlarımızla yakın ilişkilerimizi daha da ileri götürme kararlılığını devam ettireceğiz. Her şey Türk toplumu için, her şey yarınları bize getirecek gençlerimiz için olacaktır. El ele hep beraber daha güzel yarınlar dileğiyle.”

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2020, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75