Maç bitmeden mücadele bitmeyecek

banner37

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren K.Kaymaklı, gençleşen kadrosu ile maçlarda 90 dakika mücadeleden düşmeden çok koşarak başarılı olmayı deneyecek

banner87
Maç bitmeden mücadele bitmeyecek
banner90
banner8

Ogün Genç KAÇMAZ – Şükrü BURAĞAN

Uğur Gök başta olmak üzere önemli yıldızlarla yollarını ayıran ve yeniden yapılanma başlatan K.Kaymaklı, kendi içinden bir teknik adam olan Serhat Ertürk öncülüğünde çalışmalarını sürdürüyor. Mehmet Aşık’ın yardımcı, Ahmet Çeliker’in de kaleci antrenörü olduğu takımın kondisyon idmanlarını ise Reşat Oğuz yaptırıyor.

Kendi tesislerinde çalışmalarını sürdüren yeşil-siyahlılarda 29 kişi çalışmalarda yer alırken, en tecrübeli isim olarak Yusuf Palaz göze çarpıyor. Altyapısında yetişen Celal Habeşoğlu’nun yıllar sonra geri döndüğü, transferler Rifat Hacıarifoğlu, Ramadan Ağdaç ve Raif Pehlivan’ın idmanlara başladığı K.Kaymaklı’da tüm hesaplar kaliteli yabancılar transfer ederek, gençlerle birlikte çok koşan ve mücadeleyi bırakmayan bir anlayışı yerleştirmek.

 

Dirgen: Kulüpte kardeşlik rüzgârları esiyor, bu fırtınaya dönüşecek


İdman sırasında sorularımızı yanıtlayan K.Kaymaklı’nın yeni kulüp başkanı Ahmet Dirgen, geleceğin takımını yaratmak istediklerini, bu düşünceyle büyük transferler yapıp macera aramayacaklarını aktardı.

Dirgen, “Biz ekonomik kriz yaşamayız, burası büyük camia, öyle bir şey söz konusu olmaz. Son 35 yıllık süreçte başkanlık yapan herkes yanımızda ve sonuna kadar destekliyorlar. Uzun yıllardan sonra ilk kez böyle bir kenetlenme var” dedi. Hedefleri arasında olan kulüp binasının yıkılıp yeniden yapılması ve gelir getirici kaynak yaratılması projesiyle ilgili başkanlar kurulu ve inşaat komitesi ile toplantıları olduğunu ifade eden Başkan Dirgen, geçici olarak kulübü taşıyıp, şimdiki binada inşaat başlatacaklarını ifade etti.

Dirgen, “Her şey umduğumuzdan daha iyi gidiyor. Kaymaklı taraftarının içi rahat olsun, arzuladıkları Kaymaklı’yı 1-2 yıl içinde görecekler. Şu anda kulüpte kardeşlik rüzgârları esiyor, bu fırtınaya dönüşecek” dedi.

 

Aşina: Kişilik ve karakterini ortaya koyacak, aidiyeti yüksek futbolcularımız var


K.Kaymaklı Sporcu Sorumlusu Akay Aşina ise yaratacakları takımda yabancıların omurga olacağını, yanına çok koşan ve mücadele eden oyuncuların monte edileceğini, takımın yapısının buna müsait olduğunu belirtti.

Geçmiş dönemlerde yaşanan futbolcu krizlerine de değinen Aşina, bunda yöneticilerin hatasının da olduğunu, ancak yeni dönemde takımı bozacak üst düzey futbolcu yerine kişiliğini ortaya koyacak, aidiyet duygusu yüksek isimlerle başarıya gideceklerini söyledi.

 

Ertürk: Rakibe göre oyun anlayışı belirleyeceğiz


Küçük Kaymaklı Teknik Direktörü Serhat Ertürk ise temel felsefelerini mücadeleyi bırakmayan bir takım yaratma olarak açıklarken, “Eskiden gol attıktan sonra mücadeleden düşen, skoru korumaya çalışan bir mantık vardı. Biz 90 dakika çok koşan ve sonuna kadar mücadeleyi bırakmayan bir takım yaratmak istiyoruz” dedi.

Ertürk, kirada bulunan 15 oyuncu yanında geçtiğimiz sezon A takıma yükselen gençlerle birlikte 29 kişilik kalabalık bir oyuncu topluluğu ile çalıştıklarını, hazırlık maçlarının ardından hedefinin bunu 24’e düşürerek idman kalitesini arttırmak olduğunu aktardı.

Taktiksel anlayışlarının maça göre değişeceğini, kendi ayarlarındaki takımlara farklı, daha güçlü takımlara farklı bir anlayış ile oynayacaklarının altını çizen Ertürk, “Hedef tehlike sınırından uzakta olacak şekilde 2 sezonu geçirmektir. Evor Bello ile anlaştık. Alacağımız diğer iki yabancının kalitesi çok önemli, onların potansiyelleri ile Uğur’un da eksikliğini gidermeyi amaçlıyoruz” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2018, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75