Maç çekimleri konuşuldu

banner37

KKTC Haber Kameramanları Birliği, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’ni ziyaret etti. KTSYD Genel Merkezi’nde gerçekleşen ziyarette Birlik Başkanı Tarkan Kavaz, KTSYD Başkanı Burhan Gürkan ile görüştü. Kavaz, birlik olarak futbol sezonunda yaşadıkları sıkıntılar hakkında Gürkan’a bilgi vererek destek talep etti

Maç çekimleri konuşuldu
banner99

Kavaz: Üyelerimiz müsabakalara endişe ve korku ile gidiyor


banner134
KKTC Haber Kameramanları Birliği Başkanı Tarkan Kavaz, statlarda görev yapan kameramanların görevleri esnasında birçok sorunla karşılaştığını, birçok statta kameramanların görev yaptıkları yerlerde sıkıntılar yaşandığını belirtti. Statlar ile ilgili çalışma başlattıklarını, bazı statlarda kameramanların görev yapacak yerlerinin dahi olmadığını belirten Kavaz, futbol sezonu içerisinde özellikle seyircilerle iç içe görev yapmalarının beraberinde sözlü tacizleri getirdiğini, bu konuda kameramanların endişe ve sıkıntı ile müsabakalara gittiğini ifade etti.

Gürkan: Paydaşların iyi şartlarda görev yapabilmesi adına destek vermeye hazırız


KTSYD Başkanı Burhan Gürkan, genelde sporda ve özelde futbolda haber kameramanlarının da diğer paydaşlar gibi aynı gemide olduğunu belirtti. Kameramanların futbol müsabakalarının sporseverlere aktarılmasında önemli bir görevi olduğunu kaydeden Gürkan, sezon içerisinde benzer sıkıntıları spor basınının da yaşadığını, bunların önüne geçebilme adına dernek olarak adımlar attıklarını, sporseverlerin de sağduyulu olması gerektiğini dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75