Macaristan'da KKTC bayrağı dalgalandı

banner37

Drift Masters Avrupa Şampiyonası’nın ikinci ayağı olan Macaristan yarışı, geçtiğimiz gün yapıldı. Yakın Doğu Üniversitesi Drift pilotu Enver Haskasap’ın mücadele ettiği yarışta KKTC bayrağı dalgalandı

Macaristan'da KKTC bayrağı dalgalandı
banner90

Çağın ÖZILGAZ

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) çifte drift şampiyonu Enver Haskasap, geçtiğimiz gün Macaristan’ın Mariapoc’s şehrinde yapılan Avrupa Drift Şampiyonası ikinci ayağında mücadele etti. Rebocsring Pisti’nde yapılan yarışta mücadele eden Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) drift takımı “Drift NEU” pilotu Haskasap, talihsiz bir kaza sonrası Dünya Şampiyonu ve 5 kez Avrupa Şampiyonu olan James Dean’e elenerek istediği dereceyi elde edemesede Avrupa Drift Şampiyonası’nda KKTC bayrağını dalgalandırdı.

 

Haskasap ilk virajda 140 Kilometre saatte hız ile en hızlı sürücü ilan edildi

22 ülkeden 52 yarışmacının mücadele ettiği yarışın antrenman turlarında Avusturyalı Alexander Kantarovski ile piste çıkan Haskasap, Avusturyalı yarışmacının arkadan teması neticesinde aracına büyük hasar aldı. Servis ekibinin yoğun çabasına rağmen kısıtlı zaman yüzünden sıralama turlarına aracı tam anlamda hazır olmadan çıkan Haskasap, istediği sonucu elde edemeyerek finallere 16’ncı sıradan çıktı. İlk turda İrlanda Şampiyonu Nigel Colfer’ı eleyen sporcumuz, 16’ncı sıradan gelmenin dezavantajı ile ikinci eşleşmede Dünya Şampiyonu James Dean ile eşleşti. İlk kalkışta takip pozisyonunda olan ve baskı kurmak isteyen Haskasap, süratli bir başlangıç yaptığı için James Dean’in aracına temas etti. Ardından aracın değişen açısını toparlamaya çalışırken güvenlik duvarına çarpan yarışmacımız, yarışmaya erken bir şekilde veda etmiş oldu. Haskasap, ilk virajda 140 Kilometre saatte hız ile en hızlı sürücü ilan edildi.

 

Yeni hedef Riga

Haskasap’ın rakibi James Dean, yarışmanın üçüncüsü olurken yarışmanın ikincisi Yuha Poytalaakso, yarışmanın birincisi ise Grezegorz Hypki oldu. Şampiyonanın üçüncü yarışı 4 Ağustos 2018 tarihinde Litvanya’nın Riga kentinde gerçekleşecek. Sezon başında KKTC Şampiyonası ile birlikte Avrupa Şampiyonası’nın tüm yarışlarına katılacağını açıklayan sporcumuz, Riga için şimdiden hazırlıklara başladıklarını ve amaçlarının podyuma çıkmak olduğunu açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108