Macila, Özçınar ve Emre birinci oldu

banner37

Sezonun üçüncü karting yarışı, geçtiğimiz hafta sonu Cemsa Sporting Center’de yapıldı. Havaların mevsim normalleri üzerine çıkmasıyla akşamüzeri yapılan yarışta seyirciler, aileler ve sporcuların heyecanı görülmeye değerdi

Macila, Özçınar ve Emre birinci oldu
banner8

Kuzey Kıbrıs Karting Derneği’nin Başbakanlığa bağlı Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayelerinde organize ettiği 2021 Akdeniz ROK Cup Karting Şampiyonası’nın üçüncü yarışı geçtiğimiz pazar akşamı Cemsa Sporting Center’in sponsorluğunda ve ev sahipliğinde yapıldı. Akşamüzeri 18.00’de, nispeten serin bir havada başlayan organizasyonda toplam 22 yarışçı piste çıktı. Antrenman ve sıralama seanslarının ardından 1.ayak yarışları ve final yarışları olmak üzere toplam 4 seans yapıldı. 10 yarışçı ile en kalabalık Kategori olan Mini Kategoride Hasan Macila, sıralamalarda geride kalmasına rağmen yarışlara zirveye çıkmayı başaran isim oldu ve minilerin birincisi oldu. Rüzgar Okman iki yarışta da ikinci olurken, Hasan Onalt bir üçüncülük, bir dördüncülükle günün üçüncüsü olmayı başardı. Junior Kategoride Niyazi Özçınar, Mustafa Efeefe’den baskı görse de birinciliğikaptırmadı. Mustafa Efeefe ise ona çok yakın turlar atarak ikinci oldu. Metin Bıçkıcıoğlu ise podyumun üçüncü basamağına çıkmayı başardı. Senior kategoride 3 hızlı yarışçı mücadele etti. Özellikle final yarışını nefesleri tutarak izledik. İlk yarışta mekanik arıza yaşayan Tolga Güryel, final yarışına üçüncü cepten başladı. Uzun bir süre Demir’i takip edip baskı kuran Tolga istediği atağı yapamadı. Demir ise çok iyi savunma yaparak liderliği kaptırmadı fakat son turda Tolga yaptığı atakla liderliğe çıktı. İki ayak sonunda toplanan puanlarla Demir günün birincisi oldu. Janet Öncülay ikinci olurken, Tolga Güryel üçüncü oldu. Yarış arasında piste çıkan 5-7 yaş arası, Karting Akademi üyesi minik sporcular, “Rookie Challenge” adı altında gösteri sürüşü yaptılar. Büyük gelişim gösteren Ahmet Sayar, Ateş Karalım ve Tuğra Sıddık izleyenlerin beğenisini topladı.

Neler oldu?


Kuzey Kıbrıs Drag ve Spor Otomobil Derneği’nin organize ettiği sezonun ikinci Drag yarışı, “Tuning Torch Drag Yarışı”, görkemli bir organizasyonla geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Detaylar yarın gazetemizin Ekran Eki’nde.

banner134


Türkiye’de ve ülkemiz artan hava sıcaklıkları nedeniyle orman yangını riskinin artmasıyla Türkiye’de Transanatolia 2021 yarışı, ülkemizde ise Ralli Kulübü Gaziköy Sprint Rallisi ise Dağ-Çamur Offroad Derneği kamp etkinlikleri ertelendi.

Ajanda

13-21 Ağustos     TransAnatolia 2021 (Ertelendi)

13-15 Ağustos     WRC Belçika

14-15 Ağustos     KKTOK Ralli 4

15 Ağustos           MotoGP Avusturya 2

20-22 Ağustos     RX İsveç

28 Ağustos           KKTOK Sprint 3

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2021, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88