“Maçlar umurumuzda değil”

banner37

Hentbol Federasyonu Başkanı Bahadır Ayhan; liglerin, kupaların, maçların değil aslolanın, önce insan sağlığı olduğunu vurguladı

“Maçlar umurumuzda değil”
banner8

Levent TEZEL

Ülkemizdeki olağan üstü durum nedeniyle tüm spor faaliyetleri dururken spor kamu oyu yetkililerinden de birlik-beraberlik mesajları gelmeye devam ediyor. Hentbol Federasyonu Başkanı Bahadır Ayhan, yaptığı değerlendirmede liglerin, kupaların, maçların değil aslolanın, önce gelenin insan sağlığı olduğunu vurguladı. Ayhan, siyasetin bir kenara bırakılarak bir ve birlik olma zamanının geldiğini de dile getirdi.

Camia ile iletişim halindeyiz


Hentbol Federasyonu Başkanı Bahadır Ayhan, virüs tehlikesinin baş göstermesi ile birlikte tüm sportif faaliyetlerin durması sonrasında olayın ciddiyetini hentbol camiasına aktarmak, camianın bilincini artırmak için harekete geçtiklerini söyledi. Başkan Ayhan, var olan sosyal medya gruplarından da sürekli iletişim içerisinde olduklarını ifade etti.


banner134
Liglerin bir şekilde oynanacağını belirten Ayhan, başkan olarak ve bir vatandaş olarak şu an için liglerin, kupaların veya maçların umrunda olmadığını, maçların bir an önce başlaması gibi bir derdi de olmadığını, kendisi için önemli olanın genelde ülke insanımızın, özelde ise sporcuların içinde bulunduğumuz tehlikeli durumu en sağlıklı şekilde atlatması olduğuna vurgu yaptı.

15-20 gün dayanalım, evden çıkmayalım


Başkan Ayhan, yetkililerin virüsle mücadele anlamında elinden geleni yaptığını gözlemlediğini, vatandaşlar olarak bizlerin de bu çabalara cevap verme adına yardımcı olmamız gerektiğinin altını çizdi. Hentbol Federasyonu Başkanı Ayhan 15-20 gün evde kalmaya ve buna kendimizi alıştırmaya çalışmamız gerektiğini, evden sadece o da kısa sürelerde ihtiyaçlarımızı gidermek için çıkmamız gerektiğini vurguladı.

Siyaset bir kenara bırakılmalı


Tanınmamış bir ülke olarak ülkemiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin virüsle çok iyi mücadele verdiğini belirten Ayhan, verilen mücadelenin başarıya ulaşması ve can kaybı olmaması için siyasetin bir kenara bırakılması gerektiğini belirtti. Başkan Ayhan, farklı siyasi düşünceleri savunmanın değil birlik beraberlik zamanının geldiğini de sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75