Mağusalıların gözü kupalarda

banner37

Mağusalıların gözü kupalarda
banner99

Mahmut ODACI

Yeni sezonda Aksa Süper Ligi’nde ilk hafta birbirine rakip olacak olan iki Mağusa takımı Mağusa Türk Gücü ve Yonpaş Dumlupınar, lige yönelik hazırlıklarına devam ediyor. Lige yönelik hazırlıkların yanı sıra Mağusa Türk Gücü lig öncesinde oynanacağı Süper Kupa karşılaşmasına, Yonpaş Dumlupınar ise KTSYD Kupası karşılaşmasına yönelik hazırlıklarında tempoyu artırmış durumda.


Oldukça yoğun bir dönem geçiren iki takımda teknik direktörler Mağusa Türk Gücü’nde Ali Oraloğlu ve Yonpaş Dumlupınar’da Sedat Devecioğlu önemli açıklamalarda bulundular.

Oraloğlu: İlk hedefimiz Süper Kupa


Sezon öncesi hazırlıklarından oldukça memnun olduğunu söyleyen MTG Teknik Direktörü Ali Oraloğlu, takımda sakat oyuncuların bulunduğunu ve en kısa zamanda bu oyuncuları aralarında görmek istediğini söyledi.

banner134


Hazırlık maçları ve antrenmanlar ile Süper Kupa’ya hazırlanacaklarını söyleyen Oraloğlu, ayrıca sezonu da bir Mağusa derbisi ile açıyor olmanın öneine işaret etti. Oraloğlu, şu an ilk hedeflerinin Süper Kupa olduğunu söyledi. Oraloğlu, “Kupalar tarihtir. Biz de adımızı tekrar tekrar tarihe yazdırmak istiyoruz. Bunun için ilk hedefimiz Süper Kupa’yı almaktır” dedi. Oraloğlu, Türkiye’den kamp için davet aldıklarını fakat o bölgede artan vakalar nedeni ile kampı iptal etmek zorunda olduklarını söyledi.

Devecioğlu: Çalışmaların seyrinden çok memnunum


16-20 Ağustos tarihleri arasındaki Acapulco Otel kampının verimli geçtiğini ve bu süreçten güçlenerek çıktıklarını ifade eden Yonpaş Dumlupınar Teknik Direktörü Sedat Devecioğlu, günde çift idman yaptıkları kamp süresince taktiksel çalışmaların yanı sıra fiziksel dayanıklılık çalışmalarına da ağırlık verdiklerini belirtti. Başarılı teknik adam sezon öncesinde oynayacakları KTSYD Kupası’nı Doğan gibi güçlü bir rakiple oynayacak olmalarına rağmen müzelerine taşımak istediklerini de ifade etti. Aşırı sıcak havaya rağmen futbolcularının göstermiş oldukları ciddiyet ve disiplinden çok memnun olduğunun altını çizen Devecioğlu, kendilerine her türlü imkanı sağlayan başkan, yönetim ve sponsorları Yonpaş şirketine de teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75