banner6

Maraş hedefine ulaştı

banner37

 K-Pet 1.Lig kırmızı grupta tarihinde ilk kez mücedele eden Mağusa’nın kırmızı beyazlı ekibi Maraş, ligi dördüncü sırada tamamladı

Maraş hedefine ulaştı
banner151 banner143

Ogan: Hedef kalıcı olmaktı

   Maraş’ın ilk devre performansında son derece memnun olduğunu belirten Teknik Direktör Ahmet Ogan, devre arasında takımın ihtiyacı olan mevkiler için transfer çalışmalarında ilk devredeki gibi başarılı olamadıklarını, hatalar yaptıklarını belirtti. Ligin ikinci devresinde ilk dört haftada arzu edilen puanları aldıklarını belirten Ogan, beşinci hafta Düzkaya maçı ile başlayan keskin düşüş sonrasında dört hafta üst üste mağlubiyetler aldıklarını söyledi.

 

“Sonradan toparladık”

   Üst üste yaşanan kayıplar ile birlikte uzun süre puan cetvelinde ikinci sıradaki yerini de kaybeden takımında mental ve psikolojik olarak da sıkıntıların yaşandığını işaret eden Ogan, gelinen noktada son karşılaşma final niteliğine dönüşmüş tam bir stres, kaygı ve gerilime dönüştüğünü belirtti. Mesarya ile oynanan final niteliğindeki zor maçı kazandıklarını gelen diğer sonuçların da işlerine yaradığına vurgu yapan Ogan, ligi dördüncü sırada tamamlayarak sezon başında koymuş oldukları “Ligde kalıcı olmak hedefine” ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

 

“Gençlerimiz önemli”

   Maraş’ın altyapılardaki var olan potansiyelinden dolayı kalıcı olması gelecek adına çok önemli olduğunun altını çizen Ahmet Ogan, ayrıca A2 genç takımın şampiyon olarak çok başarılı sezona imza atması ve oradaki önemli futbolcu potansiyeli gelecekteki kadro yapısını da oluşturacağını düşündükten sonra A takım olarak kalıcı olmanın kaçınılmaz olduğunu ifade ederek bunu başarmanın gururu ve sevincini yaşadıklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2017, 10:43
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104