Masa tenisine dev proje

banner37

Masa tenisine dev proje
banner99

   Kuzey Kıbrıs Masa Tenisi Federasyonu, hayata geçirmeyi planladığı projesinin tanıtımını yaptı. Federasyon salonunun yanında bulunan, 1990 yılında Bakanlar Kurulu tarafından sportif tesis amaçlı federasyona verilen arazi daha sonra özel şahıslara kiralanmıştı. Bu alanın yeniden kendilerine dönüşü için yoğun çaba harcayan federasyon, bu doğrultuda söz konusu alana yapılması planlanan tesisin proje tanıtımını gerçekleştirdi. Özelde masa tenisi, genelde ülke sporuna fayda sağlaması planlanan tesisin 12 katlı olması planlanırken, federasyon binası yanında konaklama bölümleri ile antrenman ve müsabakalarda uluslararası standart oluşturması planlanıyor.

Bekiroğulları ve Ersen detayları aktardı

   Proje tanıtım toplantısında konuşan Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Mustafa Bekiroğulları büyük emek ve zaman ayırdıkları tesisi hizmete kazandıracaklarına inanç belirtti.  Bekiroğulları, “Paydaşlarımızın bize verdiği katkı yadsınamaz. Projenin çiziminde federasyon bütçesinden tek bir kuruş çıkmamıştır” dedi.

   Projenin sunumunu ise Yonca Ersen gerçekleştirdi. Ersen, projenin sadece federasyonu değil, üç öğeyi memnun etmek için yapıldığını belirtirken, “12 kat olacak projenin üst katlarında otel odaları, zemin katta federasyon ve otel girişi olacak. Alt katlarda federasyon binası olacak ve antrenman ve turnuva zamanlarında maksimum kapasite ile hizmet verecek, uluslararası bir tesis olacak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75