Mertekci köyünde anıldı

banner37

Yalova Spor Kulübü’nün efsane başkanı Tahsin Mertekci anısına, cumartesi günü Piskobu’da büyük bir katılımla anı maçı düzenlendi

Mertekci köyünde anıldı

Tünay MERTEKCİ

Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum Piskobulu’ların karşı karşıya geldiği maç 1-1 eşitlikle sona erdi. Yalova adına maçın golünü Kadir Dağcan kaydetti.

Kuzey’den Yalova Spor Kulübü, Güney’den ise Apollon Piskobu ve Kourion Piskobu Spor Kulüpleri’nin masterlerinin karşı karşıya geldiği maçtan önce Mertekci ailesi, etkinliğe katkı koyanlara plaket verdi.

Mertekci ailesi adına konuşmayı, Tahsin Mertekci’nin kardeşi Özkan Mertekci yaptı ve etkinliğe katkı koyan herkese teşekkür etti. Mertekci, misafirperverliğinden dolayı Piskobu Muhtarlığı’na teşekkür etti ve “Tahsin Mertekci’nin doğduğu köy olan Piskobu’da da hatırlanması çok önemli. Kuzey’de olduğu kadar Güney Kıbrıs’ta da sevdiklerinin bulunması ve onun anısına etkinlik düzenlenmesinden, Tahsin Mertekci’nin Kıbrıs’ta nasıl bir iz bıraktığını anlayabiliriz” şeklinde konuştu. Piskobu köyü yetkilileri, istenmesi halinde Kuzeye gelip burada da etkinliğin devamına katılabileceklerini söylediler.

 

44 yıl sonra sahalarına gittiler


Yalova Spor Kulübü’nün de kurulduğu yer olan Piskobu köyünde, maçın gerçekleştiği sahanın ise 1974 öncesi Yalova Spor Kulübü’nün sahası olması dikkat çekti. 1974’ten sonra o dönemki sahalarına ilk kez ayak basma şansı yakalayan eski futbolcular da duygu dolu anlar yaşadı.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2018, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER