Mesarya sahaları incelemede

banner37

Mesarya sahaları incelemede
banner99

Spor Dairesi Müdürü Fuat Tek, Kulüpler Birliği Başkanı Aytaç Karavezirler ile birlikte yeni sezon öncesi sahalardaki sıkıntıları yerinde görmek ve sorunları yaklaşan futbol sezonu öncesinde gidermek için Mesarya bölgesinde incelemelerde bulundu.


İncirli, Türkmenköy, Vadili, Akdoğan, Paşaköy ve Cihangir’deki tesisleri yerinde gören ve sorunlarla ilgili gözlemler yapan Fuat Tek ve Aytaç Karavezirler, yaklaşan futbol sezonu öncesinde sıkıntıları aşmak için yetkililerle temasları artırmak ve çözüm yolları aramak için fikir birliği yaptı.

Tek: Sorunları işbirliğiyle çözebiliriz


Spor Dairesi Müdürü Fuat Tek, yaklaşan futbol sezonu öncesinde bazı tesislerde ciddi sıkıntılar gözlemlediklerini, bu sıkıntıları, daire, kulüp yönetimi ve yerel yönetimlerin birlikte hareket etmesi durumunda erken ve sağlıklı bir biçimde çözebileceklerini dile getirdi. Her şeyi Spor Dairesi’nden beklemenin doğru bir yaklaşım olmadığını ifade eden Fuat Tek, dairenin ekonomik durumunun da ortada olduğunu ve tüm tesislere yetişmesinin mümkün olmadığını aktardı.

banner134


Tesislerin bağlı bulundukları yerel yönetimlerle görüşmeler yapacağını belirten Tek, ülke gençliğine ve bölge gençliğine hizmet etmek için Spor Dairesi ve belediyelerin elbirliğiyle hareket etmesi gerektiğini, kulüp yönetimlerinin de katkı ve yardımlarıyla sorunların işbirliği içinde daha rahat çözüme kavuşacağına inandığını ifade etti.

Karavezirler: Mevcut tesisleri korumalıyız


Kulüpler Birliği Başkanı Aytaç Karavezirler yaptıkları incelemelerde tesislerde eksiklikler tespit ettiklerini, özellikle her köye saha yapmak yerine, eldeki mevcut tesisleri korumanın ve geliştirmenin daha doğru bir yaklaşım olduğunu belirtti. Ülke şartlarını ve ekonomik şartları da göz önüne aldıkları zaman merkezi sahaların oluşturulmasının daha doğru olacağına inandığını söyleyen Karavezirler, devletin elindeki imkanları her sahaya aktarmak yerine merkezi sahaları daha çağdaş bir konuma getirerek daha iyi kullanmasının doğru olacağını anlattı.


Bu bağlamda belediyelere de çağrıda bulunan Karavezirler, bölge gençliğine hizmet etmenin, yerel yönetimlerin görevi olduğunu ve hep birlikte hareket etmeleri durumunda tesislerdeki sıkıntıların daha rahat çözüme kavuşacağına inandığını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Candan Sözalp
Candan Sözalp - 2 ay Önce

Tüm gençlerimize başarılar dilerim. Bu yıl tüm sıkıntılara rağmen epey zor bir süreç geçiren çocuklarımızın başarısı bizleri mutlu etmiştir.Bölgemizde çocuklarımızın spor faaliyetleri yapabilecekleri alanlar malesef merkezî yerlere göre çok azdır. Buna rağmen bilardo dalında çocuklarımızın merak ve azimli çalışmalarıyla başarıları her yıl katlanarak devam ediyor.Gecen yıl 3 bu yıl 5 oyuncumuz Mehmetçik Türk Çifçiler Birliğini Milli Takimimizda temsil edecekler onlarla gurur duyuyoruz.Bölgemizde her yıl 4. Sünu sponsorlarla Bilardo Federasyonu ile yaptığımız Mehmetçik Altin Top yaz turnuvası düzenliyoruz böylelikle çevredeki çocuklarımız bu tür etkinliklere katılmak için bilardoya başlıyorlar.Bu güzel aktivitemize daha önceki yılda Spor Diremiz tarafından katkı sağlanmıştı umarım bu başarılı çocuklarımızı ve yeni öğrencilerimizi daha da sevindirebilir ve bu yıl 5. Mehmetçik Altin Top yaz turnuvasını yine düzenleyebilecek maddi imkanı sağlayabilecek sponsorlarımız olur veya Spor Dairemiz bizlere katkı sağlayabilir inanın çocuklarımız bunu hakkediyorlar. Bizleri Bayrağimizla yurtdışında temsil eden tek spor dalımıza sahip çıkalım .Kalbimiz sizlerle başarılar Milli Bilardo Takimimiz????????

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88