Mesarya’da dertler bitmiyor

banner37

Mesarya’da dertler bitmiyor
banner90
banner8

Levent TEZEL


Tarihinde ilk kez Süper Lig’de mücadele edecek olan Mesarya’nın maçlarını oynadığı Paşaköy 100. Yıl Stadı ile ilgili sıkıntıların söz verilmesine rağmen Spor Dairesi tarafından giderilmemesi camia içerisinde ciddi sıkıntı yaratmaya başladı. Başkan Halil Topaloğlu, tribünlerin maç izlemeye son derece elverişsiz olduğunu, basının görev yapacak herhangi bir yerinin olmadığını, soyunma odalarının da kötü denecek noktada olduğu, saha zemininin de bakıma ihtiyacı olduğunu belirtti.

Camia Spor Dairesi’nden yardım bekliyor


banner134
Başkan Halil Topaloğlu, bir önceki Spor Dairesi müdürü Kemal Deniz Dana’nın kendilerine bu konuda söz vermesine ve sahayı ziyarete gelip sıkıntıları yerinde tespit etmelerine rağmen verilen sözlerin tutulmadığını ifade etti. Başkan Topaloğlu, köylerin birleşmesinden oluşturulan Mesarya takımının tarihinde ilk kez Süper Lig’de mücadele edeceğini hatırlatarak maçlara gelen misafir taraftarların nereye oturacağını, görev yapacak basın mensuplerının hangi alanda görev yapacağını, misafir takımların hangi soyunma odasında maça hazırlanacağını sordu.

Tek’e ziyarete


Mesarya Kulüp Başkanı Halil Topaloğlu, böylesi güzide bir takıma Süper Lig’e yaraşır bir saha, tribün, basın tribünü ve soyunma odalarının şart olduğunu söyledi. Topaloğlu, konu ile ilgili olarak yeni Spor Dairesi Müdürü Fuat Tek’e devlette devamlılık esastır düşüncesiyle önceki gün bir ziyaret gerçekleştirerek konuyu aktardıklarını ancak bekledikleri cevapları tam olarak alamadıklarını da ifade etti. Başkan Topaloğlu, ilgili bakanlıktan, Spor Dairesi müdür ve yönetiminden en kısa sürede kendilerine yardım eli uzatmasını beklediklerini, bölge gençliğine uzun zamandan beri reva görülen bu ilgisizliğe bir türlü anlam veremediklerini dile getirdi.

Camiadan büyük tepki var


Topaloğlu, önümüzdeki dönem liglerin başlaması durumunda sahanın mevcut hali ile Süper Lig’de nasıl mücadele edeceklerini, gelen rakip takımların, taraftarlarının, basın mensuplarının durumunun ne olacağını bilemediklerini belirtti. Yeni sezonda maçlarını başka bir sahada yapma önerisini kesinlikle kabul etmeyeceklerini vurgulayan Halil Topaloğlu, yetkililerin bu ilgisizliğine karşı bölge halkından ve camiadan çok ciddi tepkiler gelmeye başladığını da dile getirdi. Mesarya Kulüp Başkanı Halil Topaloğlu, yetkililerin bu çağrıya kulak vermesini beklediklerini de sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75