Mesarya’da saha isyanı

banner37

Tarihinde ilk kez Süper Lig’de mücadele edecek olan Mesarya’nın maçlarını oynadığı Paşaköy 100. Yıl Stadı ile ilgili sıkıntılar gün geçtikçe artmaya devam ediyor

Mesarya’da saha isyanı
banner90
banner8

Levent TEZEL

Mesarya’nın başında başarılı bir sezon geçiren ve takımını Süper Lig’e taşıyan Teknik Direktör Nazım Aktunç, tribünlerinin maç izlemeye son derece elverişsiz olduğu, basının görev yapacak herhangi bir yerinin olmadığı, soyunma odalarının kötü denecek noktada olduğu Paşaköy 100. Yıl Stadı’nın zemini ile ilgili de ciddi sıkıntılar yaşamaya başladıklarını kaydetti.

Çalışacak saha arıyoruz


Saha zemininin acil olarak bakıma ihtiyacı olduğunu belirten Teknik Direktör Aktunç, yetkililerin kendilerine bu konuda söz vermelerine rağmen bu sözlerin tutulmadığını ve Paşaköy 100. Yıl Stadı’nın zemininin futbolcu sağlığını tehlikeye atacak bir noktaya geldiğini vurguladı. Takımının tarihinde ilk kez Süper Lig’de mücadele edeceğini hatırlatan Nazım Aktunç, köylerin birleşmesinden oluşturulan böylesi güzide bir takıma yetkililerin bu muameleyi reva görmesine bir spor adamı olarak anlam veremediğini de dile getirdi.

banner134
 


Antrenmanlara nerede başlayacakları yönünde kara kara düşündüklerini ifade eden Aktunç, belediye başkanının, yönetim kurulunun bu konuda çeşitli girişimler yapmalarına rağmen yetkililerin bu sesleri duymaya yanaşmadığı siteminde bulundu.

Bir başka sahada oynamayız


Yetkililerin maçlarını oynadıkları Paşaköy 100. Yıl Stadı zemininin bakımını yapmak veya son derece elverişsiz olan tribünlerin yenilenmesi için adım atmak yerine adres olarak Akdoğan’daki statta maçlarını oynama önerisi yaptıklarını belirten Aktunç, bir teknik adam olarak tüm maçlarını deplasmanda oynamakla eşdeğer böyle bir öneriyi kesinlikle kabul etmeyeceklerini vurguladı. Köy ve bölge halkının da konu ile ilgili olarak son derece tepkili olduğunu dile getiren Aktunç, tek dertlerinin kendi sahalarında futbol oynamak olduğunu vurgulayarak seslerine kulak verilmesi çağrısı yaptı.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75