banner6

Mete'ye saygı

banner37

Işıklandırılması tamamlanan ve adını merhum Kıbrıslı Türk Futbolcu Mete Adanır’dan alan, “Girne 20 Temmuz Mete Adanır Stadyumu” ile Mete Adanır’ın heykeli törenle hizmete açıldı

Mete'ye saygı
banner90
banner99

Başbakanlığa bağlı Spor Dairesi’nin ışıklandırılmasını tamamladığı ve adını merhum Kıbrıslı Türk Futbolcu Mete Adanır’dan alan Girne 20 Temmuz Mete Adanır Stadyumu ile Mete Adanır heykeli törenle hizmete açıldı.

Stadyumun ışıklandırılması ve heykel açılışını Başbakan Hüseyin Özgürgün, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu ve Mete Adanır Vakfı Başkanı Eralp Adanır gerçekleştirdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Başbakan Hüseyin Özgürgün, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu ve Mete Adanır Vakfı Başkanı Eralp Adanır birer konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından ‘Leymosun Derbisi’ olarak bilinen Türk Ocağı - Doğan Türk Birliği lig karşılaşması ışıklandırılmış sahada gece oynandı. Işıklandırma, heykel ve alt yapı yaklaşık 1 milyon TL’ye mal oldu.

Özgürgün: Adını sonsuza dek yaşatacağız

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Başbakanlık, Futbol Federasyonu ve Spor Dairesi olarak spor, alt yapı ve gençlere hizmet etmekten mutluluk duyduklarını dile getirdi. Özgürgün, Girne’deki sahaya Kıbrıs Türk futbolunun yetiştirdiği en önemli değerlerden Mete Adanır’ın adını verme ve heykelini dikmenin onu sonsuza dek yaşatacağını kaydetti.

Sertoğlu: Uzun aradan sonra bir stada geniş çaplı yatırım

Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu da, stada Mete Adanır’ın adının verilmesi, heykelinin dikilmesi ve ışıklandırılmasının önemine dikkat çekti. Bunun çok anlamlı olduğunu ifade eden Sertoğlu, 10-12 yıldan sonra ilk kez bir stada geniş çaplı yatırım yapıldığını belirtti ve bunun için Başbakan Özgürgün’e teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2016, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104