“Motivasyonumuzu kaybetmedik”

banner37

Bisiklet Federasyonu Başkanı Mustafa Cevdet, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınına rağmen sporcuların hırslarından bir şey kaybetmediğini kaydetti

“Motivasyonumuzu kaybetmedik”
banner99

Erol KANLIADA

Bisiklet Federasyonu Başkanı Mustafa Cevdet, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle birçok spor dalı ve sporcunun olumsuz etkilenmesine rağmen, bisiklet sporcularının hırsından bir şey kaybetmediğini ve motivasyonlarının son derecede yüksek olduğunu söyledi.


Cevdet, “Koronavirüs dönemi sporcularımızın hırslanmasına neden oldu ve biz de motivasyonlarının olumsuz yönde etkilenmemesi için çalışmalar yaptık” dedi.

“Yarışlarımızı tamamladık”


Bisiklet Federasyonu Başkanı Mustafa Cevdet, Koronavirüs pandemisi döneminde Bisiklet Federasyonu olarak yaşadıkları sıkıntıları KIBRIS’a aktardı.


Bir yıl içerisinde 12’ye yakın yarış yaptıklarını belirten Cevdet, geride bıraktığımız 2020 yılında Koronavirüs salgını nedeniyle 10 yarışın ertelemeli olarak yapılıp, tamamlandığını belirtti.


Düzenledikleri yarışlarda 110 sporcu sayısına kadar ulaştıklarını anlatan Cevdet, Koronavirüs salgınına rağmen yarışların sporcular tarafından yoğun ilgi gördüğünü vurguladı.

Sezonun adı “Güner Burgul”


Geçtiğimiz yılın Aralık ayında vefat eden Bisiklet Federasyonu Onursal Başkanı Güner Burgul’un adını 2021-2022 sezonuna isim olarak verdiklerini belirten Cevdet, “Sezonun ismini ‘Güner Burgul Sezonu’ olarak belirledik, sezonun ilk yarışına da onun adını vermek istiyoruz” ifadelerini kullandı.


Cevdet, 2021-2022 sezonunu önümüzdeki Nisan ayında yapılması planlanan yarış ile açmayı hedeflediklerini söyledi.

“Sporcu sayımız artıyor”


banner134
Bisiklet Federasyonu Başkanı Mustafa Cevdet, federasyona bağlı lisanslı sporcu sayısının 70 olduğunu, bu rakamın ise giderek artmaya devam ettiğinin altını çizdi.


Koronavirüs salgını sürecinde yurt içindeki tüm organizasyonları bir şekilde, ertelemeli de olsa yapmaya çalıştıklarını belirten Cevdet, salgın nedeniyle yurtdışı organizasyonlarına katılamadıkları için üzgün olduklarını ifade etti.


Federasyon olarak hedeflerinin aktif sporcu sayısının artmasını sağlamak olduğunu vurgulayan Cevdet, “Geçtiğimiz sezonlara göre bir artış var fakat biz daha da fazla insanımızı spora kazandırmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.


Cevdet, özellikle teknoloji çağındaki gençlerin spor yapmasının önemine vurgu yaparak, genç yaştaki çocukların spora başlamalarını tavsiye etti.

“Bütçemiz artırılmalı”


Bisiklet Federasyonu’na verilen bütçenin 175 bin TL civarında olduğunu belirten Mustafa Cevdet, bu katkı payının az olduğunu ve artması gerektiğine dikkat çekti.


Bisiklet Federasyonu için gereken bütçenin 350-400 bin TL civarında olduğunu belirten Mustafa Cevdet, şu anda ellerinde olan bütçeyi de altyapıyı güçlendirmek için kullanacaklarının altını çizdi.


Cevdet, federasyonun bütçesinin artması dahilinde birçok sorunun çözülebileceğini ve birçok yeteneğin spora kazandırılabileceğini söyledi.


Cevdet, her bir yarış organizasyonunun 13 bin TL civarı bir masraf çıkardığını, yarışlar için sürekli sponsor arayışında olduklarını ve bu yüzden federasyona aktarılan katkı payının artırılmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2021, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75