banner6

'MotoDrag' yarışı düzenleniyor

banner37

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu, “Hız Sınırını Yollarda Değil Parkurlarda Aşalım” sloganıyla “MotoDrag” yarışı düzenliyor.

'MotoDrag' yarışı düzenleniyor
banner151

Sağlık Bakanlığı ve Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı’nın da destek verdiği yarış, 4 Haziran Pazar günü saat 15.30’da Hamitköy Kapalı Çevre Yolu’nda, 600 CC, 600 CC Modifiye 1, 750 CC, 1000 CC, 1000 Modifiye 1, 1000 CC Modifiye 2 kategorilerinde yapılacak.

Yarışlar sonucunda dereceye girecek ilk 3 yarışmacıya kupa, ayrıca tüm yarışmacılara katılım belgesi verilecek.

Etkinlik, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun, “toplumsal farkındalığı artırma yanında, gençlerin hız tutkularını ve heyecanlarını doğru alanlarda kullanmalarına” yönelik ilgili sivil toplum örgütleriyle işbirliği çerçevesinde gerçekleştirilecek.

Etkinlikle ilgili Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nda bugün basın toplantısı düzenlendi.

Basın toplantısında Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu Başkanı İbrahim Önderoğlu, Kaan Motors Direktörü Kaan Cengiz Ogan ve Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu Genel Sekreteri Uğurcan Yaşamsal birer konuşma yaptı.

Karaokçu: Herkesin bu mücadeleye sağlayacağı katkılar var

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, uyuşturucu ile mücadele komisyonun toplumsal bilinç ve farkındalık adına uzun zamandır birçok sivil toplum örgütüyle çalışmalar yaptığını anlattı.

Herkesin bu mücadeleye sağlayacağı katkılar olduğunu ifade eden Karaokçu, gençleri uyuşturucudan uzak tutmak amacıyla doğru alanlara çekmeye çalışan kurum ve kuruluşlarla çalışmanın önemine işaret etti.

Bugüne kadar yapılan çalışmalar için katkıda bulunan herkese teşekkür eden Karaokçu, yarışmaya Sağlık Bakanlığı ile Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı’nın da destek verdiği belirtti.

Karaokçu, ülkede yaşanan trafik sorununa da işaret ederek, “Hiçbir gencimizi hız tutkusu nedeniyle yollarda kaybetmek istemiyoruz” dedi.

Çok güzel bir yarış olması temennisinde bulunan Hasan Karaokçu, tüm halkı yarışa davet etti.

Önderoğlu: Trafik ve uyuşturucu konusunda ortak çaba

Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu Başkanı İbrahim Önderoğlu, böyle bir etkinliğe katkı koymaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, yollarda gençleri ve insanları kaybetmek istemediklerini, bunun için de herkesin üzerine düşen görevler olduğunu söyledi.

Göreve geldikleri günden bu yana bu tür sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya çalıştıklarına işaret eden Önderoğlu, trafik ve uyuşturucu konusunda herkesin ortak çaba göstermesinin önemine işaret etti.

Yarış hakkında da bilgi veren Önderoğlu, cumartesi günü sıralama turlarının, pazar günü de yarışmanın yapılacağını, yarışmada ilk kez denenecek kurallar olacağını anlattı.

Ogan: Gençleri spora yönlendirmek için elimizden geleni yapıyoruz

Kaan Motors Direktörü Kaan Cengiz Ogan da, böyle bir etkinlikte ana sponsor olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, gençleri uyuşturucu gibi bir illetten uzak tutarak, spora yönlendirmek için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Yaşamsal: Dar bütçeyle en çok yarış yapan kurumuz

Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu Genel Sekreteri Uğurcan Yaşamsal ise kurum adına tüm sponsorlara teşekkür ederek, sponsorlar sayesinde dar bütçeyle en çok yarış yapan kurum haline geldiklerini belirtti.

Yapılacak etkinliklerin devamı için desteğe ihtiyaçları olduğunu ifade eden Yaşamsal, uyuşturucuyla mücadele adına böyle bir organizasyona katkı koymanın önemine işaret etti.

Çok seyircisi olan ve gençlerin kanını kaynatan motor sporu için iki kurumun işbirliğinin çok önemli olduğunu vurgulayan Yaşamsal, tüm halkı ve gençleri yarışmaya davet etti.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2017, 15:08
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110