MSA fileye asılacak!

banner37

MSA fileye asılacak!
banner90
banner99

KKTC Mağusa Spor Akademisi Derneği sportif faaliyetleri artırırken, büyüyen, gelişen yapısı ile birlikte voleybolda yıldız kız-erkeklerden sonra büyük erkeklerde de ilk kez boy göstermeye hazırlanıyor. KKTC Voleybol Federasyonu tarafından düzenlenecek olan liglere “Büyük Erkekler” kategorisinde katılacak olan Mağusa Spor Akademisi, bu alanda parkede ilk kez mücadele edecek.

Elit sporcular kadroya dahil edildi

Yakın Doğu Üniversitesi’nin Voleybol şubesini kapatmasının ardından ülkemizin elit voleybolcuları Cafer Duvarcı (Vakıflar), Aliosman Nurettin, Kemal Şah, Salih Hekimoğlu (YDÜ), Ertan Fellahoğlu (Derinya) ve Hasan Yiğittürk’ü transfer döneminde kadrosuna katan MSA, altyapıdan gelen yetenekli gençleri de kadroya dahil ediyor.

Voleybol altyapıda son yıllarda büyük atılım gösteren Mağusa Spor Akademisi bünyesinde kasım ayı içerisinde oluşturulan takım, Milli voleybolcu antrenör-oyuncu Kemal Şah yönetiminde antrenmanlara başlayarak çalışmaları Canbulat Ortaokulu Spor Salonu’nda devam ettiriyor.

Şah: Hedefimiz gençleri kazanmak

Mağusa Spor Akademisi Voleybol Erkek takım antrenör-oyuncusu Kemal Şah, son üç sezondur Yakın Doğu Üniversitesi takımında profesyonel anlamda forma giydiklerini hatırlatarak şampiyonluklar yaşadıklarını belirtti. Pandeminin başlaması sonrasında voleybol şubesinin kapatılmasıyla birlikte arayış içerisine girdiklerini ifade eden Şah, altyapıda uzun süredir Mağusa Spor Akademisi çatısı altında bulunduklarını, antrenörlük yaptıklarını ve bunun devamı adına takımı oluşturma kararı verdiklerini vurguladı. Takımı oluştururken amaçlarının sadece ligde yer almak değil, altyapıdan yetişen sporcuları kazanarak onları kötü alışkanlıklardan uzak tutma olduğunu aktaran Kemal Şah, ülkenin en deneyimli voleybolcularından oluşacak bir takım kurulduğunu ve maddi beklentileri olmadığını ifade etti. Voleybola daha çok değer verilmesi düşüncesinde olduğunu belirten Kemal Şah, bundan dolayı gençleri kazanmak istediklerini, bunu gerçekleştirebilmek için omuz omuza, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etme kararı aldıklarını aktardı.

“3 haftadır idmanlara devam ediyoruz”

Gençlerle tecrübeli isimleri bir araya getirerek bir takım oluşturduklarına işaret eden Kemal Şah, ellerindeki genç jenerasyonu tutmak ve onların gelişimine katkıda bulunmak istediklerini vurguladı. Mağusa Spor Akademisi Dernek Başkanı Ahmet Ogan’ın da konuya sıcak bakarak büyük destek verdiğini kaydeden Şah, şunları söyledi.

“Başkanımız Ahmet Ogan’ın desteğiyle birlikte motive olduk, liglerin oynanacağı bilgisini aldıktan sonra yaklaşık üç haftadır antrenmanların devam ettik. Antrenman amaçlı salon konusunda yardımcı olan Canbulat Ortaokulu müdür, öğretmen ve yetkililerine teşekkür ederiz. Hedefimiz ligde örnek olacak bir takımdır. Gençlere örnek olurken, izleyenlere de zevk verebilecek bir oyun ve kadro tarzımız da olacaktır. Profesyonel tarzda da olmak istiyoruz.”

banner134
Ogan: Böylesi değerlere sahip çıkmak gerek

Mağusa Spor Akademisi Derneği Başkanı Ahmet Ogan da büyük erkek takımının oluşumundan dolayı çok mutlu olduklarını kaydederek, altyapıda antrenörleri olan ve büyük hizmeti ve katkısı bulunan Kemal Şah’ın bu teklifinin ardından kendilerinin de konuya sıcak bakarak hemen harekete geçtiklerini ve takımın oluşturulduğunu belirtti.

Pandemi durumu ve şartları izin verirse, voleybol büyük erkek liginde yer alacaklarını belirten Ahmet Ogan, takımda yer alan isimlerin ülke voleybolunda üst düzey ve tecrübeli oyuncular olduğunu, bu oyuncuların hem uluslararası alanda, hem Türkiye’de hem de Güney Kıbrıs’ta bizleri başarıyla temsil ettiğini hatırlattı.

Ogan, böylesi değerlere sahip çıkmak gerektiğine vurgu yaparak, akademi olarak temel amaçlarının gençlere sahip çıkmak olduğunun altını çizdi.

“Altyapı çalışmalarımız devam ediyor”

Ahmet Ogan, “Öncelikli hedefimiz centilmence ve seyir zevki veren bir takım olmak, günün sonunda ulaşabileceğimiz nokta neyse onunla yetineceğiz. Kaliteli bir kadroyuz ancak hedefimiz illa ki şampiyonluk olmayacaktır” dedi.

Altyapı çalışmaları devam ettiğini de hatırlatan Ogan, iki yıldır yıldız kız ve erkek takımlarının aktif olduğunu belirtti. Her geçen yıl aşama kaydettiklerine dikkat çeken Ogan, antrenörler Kemal Şah, Ertan Fellahoğlu ve Zalihe Postacıoğlu’yla çalışmaya devam ettiklerini, antrenörlerinin katkılarının büyük olduğuna ve altyapıdan değerli, başarılı gençlerin çıkmaya başladığına işaret etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75