MTG alternatifli geliyor!

banner37

Süper Lig ekiplerinden Mağusa Türk Gücü (MTG), yeni sezon transfer çalışmalarını sürdürüyor

banner87
MTG alternatifli geliyor!
banner90
banner8

Ebru AKGÜR

Kaleci transferlerinin ardından yerli ve yabancı transfere odaklanan Mağusa ekibi her mevkiinin alternatifini yaratarak yeni sezonda sıkıntı yaşamak istemiyor.

“Kadroyu koruyacağız”

Mevcut oyuncularını kadroda tutmak istediklerini aktaran MTG Başkanı Koral Bozkurt, “ Hiçbir oyuncumuzu göndermeyi düşünmüyoruz. Bu yıl geçen yıla oranla alternatifli bir kadro ile ligde istikrarı yakalamayı hedefliyoruz” dedi. Göreve geldikleri günden itibaren şampiyonluğu hedeflediklerini aktaran Bozkurt, “ Bu yıl da hedefimiz camiaya şampiyonluk yaşatmak” şeklinde konuştu

 

Dinopeter ve 2 yeni yabancı


Yerli transferi büyük ölçüde kapattıklarını aktaran Koral Bozkurt, “ Dinopeter ile devam edeceğiz. Bu oyuncu yanında biri forvet diğeri stoper olmak üzere iki yeni yabancıyı da önümüzdeki günlerde duyuracağız” dedi. Kaleci Yusuf Yontar ve Ufuk Şimşek’i kadrosuna katarak kalesinde güçlü alternatif yarattıklarını söyleyen MTG Başkanı “İki kaleci de kaliteli, rekabet başarıyı artırır. Lig içerisinde bir sıkıntı olmaz” dedi.

 

Canbulat sentetik kalacak

Canbulat Stadı’nın sentetik zemini için ihaleye çıkılacağını aktaran Koral Bozkurt, “ Önümüzdeki hafta ihaleye çıkmasını bekliyoruz. İhale tamamlanırsa zemin yenilenerek yeni sentetik uygulaması yapılacak. Çim zemin olmasını ise biz tercih etmedik. Altyapının da kullandığı tek saha olduğundan ve genç yeteneklerin sahaya erişiminin kolaylığı açısından tercihimizi sentetikten yana kullandık” dedi.


Ayıca, ihale sonucuna göre saha çalışmalarına başlanması durumunda Mağusa Türk Gücü ilk devre maçlarını Dr.Fazıl Küçük Stadı’nda oynayacağı ve yeni bir çim zeminli antrenman sahasında çalışmaların devam ettiği bilgisi verildi.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2018, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75