MTG büyük düşünüyor

banner37

Mağusa Türk Gücü’nde olağan genel kurulda başkanlığa devam eden Koral Bozkurt, kısa ve uzun vadedeki hedeflerini açıkladı

banner87
MTG büyük düşünüyor
banner90
banner99

Ogün Genç KAÇMAZ

M Göreve gelirken kulübü daha ileriye taşıma hedefini koyduklarını, MTG’nin başarı demek olduğu felsefesiyle yola çıktıklarını, gerek A takımın çifte şampiyonluğu gerekse altyapıdaki yapılanma, tesisleşmede başlatılan atılımlar ve camianın toparlanmasının yarattığı sinerjiden memnun olduğunu belirtti.


Hedeflerini 5 yılda 4 şampiyonluk olarak koyduklarını vurgulayan Bozkurt, 37 yıl sonra çifte şampiyonluğa ulaşmanın anlamlı olduğunu söyledi. Bozkurt, "Sadece bugünü değil yarınları da planlıyoruz. Mağusa Türk Gücü büyük bir camiadır. Altyapımıza 400 bin TL’lik yatırım yapmamız bu vizyonumuzu gösteriyor. Giderek büyüyen ve kalitesi artan futbolcu grubumuz ve teknik heyetlerimizle yatırımlarımızın meyvelerini toplayacağız” dedi.

Kalkınma Komitesi fon oluşturacak


Genel kurulda oluşturulan "Kalkınma Komitesi " ile faaliyetleri devam eden Kadın Kolları’nın güçlerine güç katacağını ifade eden Bozkurt, profesyonel çalışma metotları olduğunu vurguladı. Bozkurt, Kalkınma Komitesi’yle başarının sürekli hale getirilmesi, yatırımlar yapılarak güçlü bir yapı oluşturmayı hedeflediklerini vurguladı. Tecrübeli iş insanlarının bu komitede görev aldığını, ayrı bir yapılanması ve bütçesi olacağını belirten Bozkurt, gelir getirecek faaliyetlerle sağlanacak fonun tesisleşmeye yatırım olarak döneceğini söyledi.

8 milyonluk bütçe


Mağusa Türk Gücü’nün geçtiğimiz sezon 8 milyon TL’yi aşan rekor bir bütçe ile yürüdüğünü, ana sponsor olan şirketi Northerland Construction’ın iki sezonda yaklaşık 7 milyon 500 bin TL katkı yaptığını belirten Bozkurt, bu yıl da 4 milyon TL kaynak aktaracaklarını açıkladı. Transfer giderleri ve tesisleşme yatırımları nedeniyle geçtiğimiz sezon bütçenin yükseldiğini, bu sezon taşların yerine oturmasıyla rakamların düşeceğini söyledi.

Hedefte 3 kupa var


Ünal Kaya'nın transferi ile orta alanına dinamizm katan MTG’de bu sezon hedef, tüm kupalar. Süper Lig, Kıbrıs Kupası ve Süper Kupa’yı almak hedef olarak belirlendi. Sakatlıktan kurtulan Şenol Şöför’ün de kadroda yer alacağını, bir veya iki takviye daha yapabileceklerini söyleyen Bozkurt, takım içi rekabetin başarıyı getireceğine inanç belirtti. Taraftarlarının desteğe devam edeceğine inandığını, tribünlerde de "Ultracrows" ile yakalanılan liderliğin takımla birlikte devam edeceğini vurgulayan Bozkurt, sloganları olan “daha yeni başlıyoruz "diyerek sözlerine son verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75