MTG'de hedefler büyük

banner37

Mağusa Türk Gücü, yeni sezonda her alanda zirveyi hedefliyor. Sezonun ilk haftasına, tüm yaş kategorilerinde galibiyetle başlayan sarı-yeşilliler, hedeflerini lig sonunda da zirvede yer almak olarak belirledi

banner87
MTG'de hedefler büyük
banner90
banner99

Mağusa Türk Gücü Spor Kulübü Başkanı Koral Bozkurt, 2018-2019 sezonu hakkındaki düşünceleri, altyapı ve tesisleşme çalışmaları ve göreve geldikleri günden itibaren yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

 

“ Sportif alanda hedefimiz şampiyonluktur”


Bozkurt, 2018-2019 sezonu öncesinde Mağusa Türk Gücü A Takım’ı olarak şampiyonluk hedeflediklerini, U21, U-17 ve U-15 takımlarında ise üst sıraları hedefleyen ve Mağusa Türk Gücü’nün geleceğini oluşturacak takımlar yarattıklarını belirtti.


Bozkurt, şampiyonluğa ulaşacak rekabetçi bir kadro oluşturduklarını, sahada pres yapan ve galibiyeti arzulayan bir Mağusa Türk Gücü’nü taraftarlarına izlettireceklerini vurguladı.

 

“ Altyapı tesislerimizin çalışmaları devam ediyor”


Bozkurt, kulüp lokalinde belirli düzenlemelerin yapıldığını, altyapı tesislerinin de çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Bozkurt, ilk antrenman sahasının 15 gün içerisinde hazır olacağını belirtirken, Canbulat Stadı’nın ihaleye çıkması için yoğun bir çaba harcadıklarını ve sahanın da ihaleye çıktığını belirterek, çalışmaların yakın zamanda başlayacağını ve sahanın yeni sentetik çime kavuşacağını vurguladı.


Bozkurt, ligin 2. yarısında ya da daha bir erken zamanda maçlarını Canbulat Stadı’nda oynayabileceklerini kaydederken Canbulat Stadı’nın ihaleye çıkmasında kendilerine çok destek veren Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay’a da teşekkür etti.

 

“ Mağusa Türk Gücü camiasına yeteri kadar sahip çıkılmıyor”


Bozkurt, yapabileceklerinin de belirli bir noktaya kadar olduğunu ifade ederek, Mağusa Türk Gücü Spor Kulübü’nün bütçesinin Süper Lig ekiplerinin içerisinde en yüksek bütçe olduğunu söyledi.


Şu an Mağusa Türk Gücü gönüllülerinin camiasına yeteri kadar sahip çıkmadığını aktaran Bozkurt, bir çok Mağusalı iş adamının spora ve kendilerine katkı yapmaktan çekindiğini gözlemlediğini söyledi.


Bozkurt, şu an kulübün kurumsallaşma içerisinde olduğunu ve bir çok gideri olduğunu belirtirken, buna örnek olarak alt yapı tesis çalışmalarındaki su, çimleme ve personel maliyetlerini hatırlattı.

 

“Bilet fiyatları 30-50 TL arası”


Bu yıl maç bileti fiyatlarının 30-50 TL arasında olacağını söyleyen Bozkurt, birçok maçın 30 TL, sadece görsel açıdan taraftarın yüksek sayıda ilgi göstereceği iddialı maçların 50 TL’ye kadar çıkabileceğini söyledi.

 

“ Altyapımız ülkenin en güçlü altyapılarından biri haline geldi”

Mağusa Türk Gücü altyapısının ülkenin en güçlü altyapılarından biri durumuna geldiğini aktaran Bozkurt, 15 eğitmen ve 300’e yakın sporcu ile altyapı çalışmalarının devam ettiğini aktardı.


Bozkurt, Doğu Akdeniz Üniversitesi ile yaptıkları protokolün önemli olduğunu, U21 takımında oynayan gençlerin 2.01 ortalamasını yakaladıkları zaman üniversitede burslu okuyabileceğini, burada da spor ve eğitimin ne kadar önemli olduğuna vurgu yapmaya çalıştıklarını söyledi.
 

 

“A Takımın başarısı gençler ve çocuklarımız için vizyondur”


Mağusa Türk Gücü Spor Kulübü’nün A Takımının çok önemli olduğunu belirten Başkan Koral Bozkurt, A takımın şampiyon olmasının gençler ve çocuklar için önemli bir vizyon olduğunu, A takımdaki abilerinin saha içerisindeki duruşlarının onlara iyi bir örnek teşkil ettiğini, bu yüzden de A takımdaki oyunculara çocuklara örnek olması için tavsiyelerde bulunduklarını ve o karakterdeki futbolcuları takıma kazandırdıklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2018, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75