banner6

Mustafa Hasdağ, gelecek planlaması yapıyor

banner37

Mustafa Hasdağ, gelecek planlaması yapıyor
banner151 banner143

Ahmet OGAN

   Kıbrıslı Türk genç futbolcu Mustafa Hasdağ, yeni sezonla ilgili gelecek planlaması yapıyor.

   Rum Futbol Federasyonu’na bağlı Güney Kıbrıs İkinci Lig ekiplerinden Xylotymbou U17 takımında başarılı bir şekilde forma giyen Kıbrıslı Türk Mustafa Hasdağ, yeni sezonla ilgili gelecek planlamasını en iyi şekilde yapmaya özen gösteriyor.

   Takım kaptanı olarak sahaya çıkan ilk Kıbrıslı Türk olarak tarihe geçen Mustafa Hasdağ, oynadığı futbol ve attığı gollerle fark yaratırken, sergilediği başarılı performansla kısa sürede A takım teknik kadronun da gözüne girmeyi başardı.

Avrupa Arenası Welling United

   Türkiyeli iş adamı Ziya Eren’in sahibi olduğu, İngiltere İkinci Lig ekiplerinden Crawley Town hisselerine sahip olan sahibi Kıbrıslı Türk menajer Erdem Konya tarafından yakın takibe alınan ve Haziran ayı içerisinde İngiltere’ye davet edilen Kıbrıslı Türk Mustafa Hasdağ, Welling United FC takımla birlikte antrenmanlara çıkarıldı. İngiltere’de kısa süreli antrenmanlar çıkan gelecek vaad eden genç Kıbrıslı Türk Mustafa Hasdağ, iyi bir performans göstererek, Kıbrıslı Türk menajer Erdem Konya ve ekibi tarafından genç yetenek olarak adlandırılırken, Avrupa arenasında da boy göstermiş oldu.  

Güney’de devam edecek

   İngiltere’de Ulusal Lig Güney ekiplerinden olan Welling United FC takımla antrenmanalar alınarak Avrupa arenasında yer bulmaya çalışan geleceğin yıldız adayımız Kıbrıslı Türk Mustafa Hasdağ, temel altyapısını ve oyun karakterini daha da geliştirmek için yeni sezonda Güney’de devam etmeye karar verdi. Güney Kıbrıs takımlarından birçok teklifler aldığını belirten genç yetenek Mustafa Hasdağ, temmuz ayı sonunda kararını vereceğini açıkladı.  

   Avrupa’da futbol hayatını sürdürmek isteyen Kıbrıslı Türk Mustafa Hasdağ, Güney Kıbrıs liglerinden önemli bir takımla anlaşmak istediğini belirterek, sezon boyunca en iyi şekilde gelişmesi için çok çalışacağını, hedeflediği Avrupa arenasında yer alabilmek için yılmadan çalışamaya devam edeceğini ifade etti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104