banner6

Mustafalar durumu 3-2’ye getirdi

banner37

Geçtiğimiz hafta sonu Lefkoşa’da ralli heyecanı yaşandı. Şampiyonluk adaylarından Mustafa Bulutoğluları-Mustafa Yücener ikilisinin zaferiyle sonuçlanan rallide şampiyona lideri Deniz Fahri-Serhan Tan ikilisi ikinci oldu. Böylece, Bulutoğluları-Yücener ikilisi ikinci zaferlerini elde ederek, üç zaferi bulunan Fahri-Tan ikilisi ile olan puan farkını azaltmayı başardılar

Mustafalar durumu 3-2’ye getirdi
banner8

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu tarafından organize edilen “Basel Holding Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’nın beşinci yarışı geçtiğimiz hafta sonu Limasol Sigorta sponsorluğunda yapıldı. Bu sezon üçüncü kez yapılan ralli yine Lefkoşa bölgesinde gerçekleştirildi. 2 günlük programla organize edilen rallinin ilk günü Balıkesir etabında, ikinci günü ise Hamitköy ve Dikmen çevresinde hazırlanan etaplarda yapıldı. Toplamda 80 kilometrelik 8 özel etabın geçildiği rallide Mustafa Bulutoğluları-Mustafa Yücener ikilisi, 6 etap zaferiyle ve 23 saniye farkla birinci olmayı başardılar. İkili ayrıca, ilk 5 sıraya ekstra puanlar veren avantaj etabını da birinci tamamlayarak hafta sonundan maksimum puanlarla ayrıldılar.


Rallinin ilk etabını kazanan ve ilk günü lider tamamlayan Deniz Fahri-Serhan Tan ikilisi, ikinci gün tempolarında düşüş oldu. 3 etabı mekanik bir sıkıntıyla geçtikleri bilgisini aldığım ikili ikincilikle yetinerek şampiyonada önemli puanları hanelerine yazdırdılar. Bu sonuçla şampiyonada geride kalan 5 yarışın üçü Fahri-Tan ikilisinin, ikisi de Bulutoğluları-Yücener ikilisinin oldu. Resmi olmayan puan durumuna göre ise fark 32 puana düştü. Geriye 1,5 katsayılık ve 0,7 katsayılık iki yarış ve alınması muhtemel 65 puan olduğunu düşünürsek bu iki takım arkadaşı seyircilere büyük heyecan yaşatacağa benziyor. Yarışa hızlı başlayan ve ilk günün ikinci etabında en iyi dereceyi elde eden Rauf Denktaş-Mehmet Mişon ikilisi ikinci güne de aynı hızla başlamışlardı fakat finişe metreler kala çok şanssız bir kaza yaparak yarış dışı kaldılar. Podyumun üçüncülük basamağı için Enver Haskasap-Halil Mulla ikilisi ile Cahit Yetkili-Harun Çakır ikilisi kapıştı. Rakiplerini arkasında tutmayı başaran Haskasap-Mulla ikilisi, avantaj etabından da ekstra 4 puan çıkarmayı başardılar.
Zaman kontrol noktası hatasıyla 10 saniye ceza da alan Yetkili-Çakır ikilisi podyumu kaçıran ekip oldular. Bu sezonun ilgi odağı olan R5 araçların ardından geriye kalanların birincisi konumundaki Sadık Bilgimer-Mustafa Kandır ikilisi genel klasmanda beşinci, Sınıf 1’de ise birinci oldular. Onları Sınıf N’nin birincisi olan Çağkan Bozalanlar-Hasan Odun ikilisi ve Sınıf N’nin ikincisi Cevdet Alptürk-İrfan Topcu ikilisi takip etti. Sınıf R’de ise Sami Doğan-Ali Burhan ikilisi birinci oldu.


Lefkoşa Surlariçi’nde bulunan Kumarcılar Hanı yanındaki David People Cafe önünde start ve finiş seremonisi yapılan rallide 5 ekip çeşitli sebeplerle finiş göremedi. Denktaş-Mişon ikilisinin yanı sıra Oktay Çocuk-Hüseyin Çocuk ikilisi, Yusuf Çocuk-Zeki Çetinkol ikilisi, Barış Kalfaoğlu-Rasim Çetinkaya ikilisi ve Kerim Hacımevlüt-Mahmut Ulaş ikilisi finişe ulaşamayan ekipler oldular.

Neler oldu?


Avrupa Ralli Şampiyonası’nda sezonun beşinci yarışı geçtiğimiz hafta sonu Azorlar takımadalarından Sao Miguel’de yapıldı. Yarışı kazanan Andreas Mikkelsen, bu sezon yarış kazanan 5’inci farklı isim oldu ve liderliğini sürdürdü. Detaylar yarın gazeteniz KIBRIS EKRAN ekinde.

banner134

MotoGP’de 2021 sezonunun 14’üncü yarışı, San Marino’da yapıldı. Aragon’da ilk zaferini elde eden Ducati sürücüsü Francesco Bagnaia art arda ikinci kez kazandı.

Ajanda

24-26 Eylül          Afrodisia 2021

26 Eylül                F1 Rusya

1-2 Ekim               Akıncılar Oto Drag

1-3 Ekim               WRC Finlandiya

1-3 Ekim               ERC Portekiz

2 Ekim                  Supermoto

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104