Nefes kestiler

banner37

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu tarafından organize edilen “2021 Basel Holding Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası”nın ilk yarışı “Chase Rallisi” geçtiğimiz haftasonu yapıldı. Yarışı Skoda Fabia R5 ile yarışan Deniz Fahri - Serhan Tan ikilisi kazadı

Nefes kestiler
banner90
banner99

Uğur KAPTANOĞLU - Çağın ÖZILGAZ

Büyük bir mücadeleye sahne olan 2021 Basel Holding Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı geçtiğimiz haftasonu yapıldı. İki gün süren ve mücadelenin ön planda bulunduğu ralli, izleyenlerin nefesini kesti. Sıcak havaya aldırış etmeyen yüzlerce kişi yarışı soluksuz izledi. Her etapta, ayrı ayrı çekişmeye sahne olan rallide ekipler iki gün toplam sekiz etapta en iyi dereceyi elde etmeye çalıştı. İlk gün 17 aracın finiş gördüğü, ikinci gün ise 15 aracın start aldığı rallide 9 ekip finiş görebildi.

Fahri - Tan birinci

banner134

 Kıran kırana mücadelenin yaşandığı sezonun ilk rallisini, en yakın rakibinin 39 saniye önünde finiş gören Flat Out Rally Team pilotları Deniz Fahri - Serhan Tan ikilisi kazandı. Yarışta ikinciliği yine Flat Out Rally Team pilotları Mustafa Bulutoğluları - Mustafa Yücener ikilisi elde ederken, üçüncülük Macila Rally Team pilotları Fikri Macila - Doğa Koyuncu ikilisinin oldu. 


Yarışta sınıflara göre dağılımda Sınıf 2 Birincileri Deniz Fahri – Serhan Tan ikilisi olurken, ikinci Mustafa Bulutoğulları – Mustafa Yücener ikilisi, üçüncü de Fikri Macila – Doğa Koyuncu ikilisi oldular. Sınıf N de ise birinci Oktay Çocuk – Hüseyin Çocuk ikilisi olurken, ikinciliği Çağkan Bozalanlar – Mehmet Demirağ elde etti. Sınıf 1 birincisi ise Buğur Kambillili – Niyazi Yorgancıoğlu ikilisi olurken, Sınıf 3 te birincilik Mahmut Özer – Ali Burhan ikilisinin oldu. Önder Zaim – Emre Üngüder ikilisi ise yarışı Sınıf R kategorisinde birinci olarak tamamladı.


Rallide dereceye girenlere ödüllerini ise Chase Direktörleri Mehmet Yücel ve Caner Tosuncuk, Basel Holding adına Gürsu Çakaloz ile KKTOK Başkanı Tigin Kişmir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75