Nefes kestiler

banner37

Nefes kestiler
banner8

Çağın ÖZILGAZ

Kuzey Kıbrıs Drag ve Spor Otomobil Derneği’nin (KKDSOD) Başbakanlığa bağlı Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayelerinde organize ettiği 2021 Kuzey Kıbrıs Drag Yarışları Şampiyonası’nın ikinci ayağı, Tuning Torch ana sponsorluğunda 6-7 Ağustos tarihleri arasında Akıncılar Tünel Yolu’nda yapıldı. 2 günlük programla organize edilen yarışın ilk gününde 64 yarışçı piste çıkarak derece elde etti. Elde edilen derecelere göre saniye bazında 6 sınıf oluşturuldu ve eşleşmeler belirlendi.


Tuning Torch’un ana sponsorluğunun yanı sıra; Glo, Pera Pırlanta, Tekin İletişim, Güven Sigorta, Değirmenlik Belediyesi, Çağkan Yapı-İskele Sistemleri, Pirvate Armor, Comment Printing, Capital Radyo, Veli’s ve Yakın Doğu Üniversitesi’nin de katkılarıyla organize edilen yarış Cumartesi akşamüzeri başladı. Sırasıyla 15 saniye, 14 saniye, 13 saniye eşleşmelerinin yapılmasının ardından heyecan yükseldi ve 12 saniye, 11 saniyenin ardındn günün en hızlı araçları olan 9 saniye sınıfı yarışçıları piste çıktı.

Yoğun ilgi vardı


Binlerce insanın yerinde takip ettiği, Dj Erim’in setleriyle renklenen organizasyonun sunumunu Seniha Kanatlı gerçekleştirdi. Gelengül Production’ın kalabalık bir ekiple sosyal medya üzerinden canlı yayınladığı organizasyonda canlı yayın sunumlarını Olgun Bıçak ve Çelen Oben yaptı. Bir çok yiyecek ve içecek standının da kurulduğu etkinlikte Zayder, Oza Kahve ve Veranda Yüz On Bir işbirliğinde Oza Mobil Kahve aracının elde ettiği tüm gelir SMA hastası Asya Bebek için toplandı.

Deniz Denner’den pist rekoru


İkili çıkışlarla rakiplerini tek tek eleyen sporcular arasında tüm sınıflarda dereceye girenler belirlendi. Deniz Denner bir kez daha 9.887 saniyelik derecesiyle pist rekorunu kırarken, 9 saniye sınıfının da birincisi oldu. Güney Kıbrıs’tan yarışa katılan Panayiotis Socratous ikinci olurken, İbrahim Alkan üçüncü oldu. 10 saniye sınıfının açılmadığı yarışta 11 saniye sınıfı birincisi yine güneyden yarışa katılan Stellios Swottou oldu. 11 saniye sınıfı ikincisi Ömer İlhan Sayar olurken, üçüncü Kemal Ataoğlu oldu. 12 saniyede Gürkan Gülderen birinci, Kemal Topcuoğlu ikinci ve Hüseyin Deney üçüncü oldu. En kalablık sınıf olan 13 saniye sınıfında Mehmet Erginoylu birinci olmayı başardı. İkinci Sertaç Zurnacı olurken üçüncü Ali Çıdan oldu. Yine kalabalık sınıflardan 14 saniye sınıfının birincisi Ersin Danacı oldu. Sınıfın ikincisi Hüseyin Güne olurken, üçüncüsü Bayram Saylık oldu. Ve son olarak 15 saniye sınıfında dereceye giren isimler sırasıyla Osman Tenbel, Volkan Yavuz ve Batuhan Kumcul oldu. Yarışın uzaması ve sokağa çıkma yasağına takılmamak için ödül töreni pistte yapılmazken, ileriki günlerde ödül töreninin yapılacağı duyuruldu.

Dereceler:

9 Saniye Sınıfı

1.Deniz Denner – 1 – 9.887 (Pist Rekoru)

2.Panayiotis Socratous – 73

3.İbrahim Alkan – 10

11 Saniye Sınıfı

1.Stellios Swottou – 27

2.Ömer İlhan Sayar – 56

3.Kemal Ataoğlu – 77

12 Saniye Sınıfı

1.Gürkan Gülderen – 72

2.Kemal Topcuoğlu – 46

3.Hüseyün Deney – 40

13 Saniye Sınıfı

1.Mehmet Erginsoylu – 48

2.Sertaç Zurnacı – 8

3.Ali Çıdan – 52

14 Saniye Sınıfı

1.Ersin Danacı – 38

banner134

2.Hüseyin Güne – 76

3.Bayram Saylık – 13

15 Saniye Sınıfı

1.Osman Tenbel – 24

2.Volkan Yavuz – 21

3.Batuhan Kumcul – 22

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2021, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88