banner6

Nefes kestiler

banner37

Nefes kestiler
banner150 banner151 banner143

Çağın ÖZILGAZ


Kuzey Kıbrıs Drag ve Spor Otomobil Derneği, 2022 sezonunu açtı. Güven Sigorta 2022 Kuzey Kıbrıs Drag Yarışları Şampiyonası’nın ilk ayağı, bu sezon ikincisi yapılan Cahit Necipoğlu Drag Yarışı oldu. Henüz Motorsporları için bir pist yapılmaması nedeniyle geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine Akıncılar Tünel Yolu’nda yapılan yarışa yaklaşık 80 yarışçı katıldı.


Öğleden sonra başlayan ikili eşleşme ve elemeler akşam 22.00’ye kadar sürdü. Pistin çevresi ve tribünleri hınca hınç dolduran seyirciler sıcağa rağmen yarışçıları yalnız bırakmadı. Turkcell ev interneti, LifecellDigital’in iletişim sponsorluğunda gerçekleşen yarışa, HashtagPerfommance, Mobile Link Cep Shop, NEU Hospital, Capital Radyo, Comment Printing ve Değirmenlik Belediyesi de katkı koydu.

Yetkililer de yakından takip etti


Yarışı, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Değirmenlik Belediyesi Başkanı Ali Karavezirler, Güven Sigorta Hasar Müdürü Çağan Kubilay, Cahit Necipoğlu Ltd. direktörlerinden Gökhan Necipoğlu ve Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Murat Küçüközdemir de yerinde takip etti.


Töre, karşılaştığı büyük kalabalık karşısında şaşkınlığını gizleyemedi ve gençler için Motorsporları pisti yapılması konusunda üzerine düşeni yapacağını söyledi.

Dereceler


Oldukça heyecanlı ve çekişmeli geçen eşleşmelerin ardından dereceye girenler belirlendi. 10 saniye sınıfında tek kayıt olarak piste çıkan Panagiotis Prodromou seyircileri coştururken, birincilik kupasını da almaya hak kazandı. 11 saniye sınıfına Audi araç sahipleri damga vurdu. Finalde karşılaşan Habib Yıldırımlar ve Kemal Ataoğlu izleyenlere keyif verirken kazanan Yıldırımlar oldu. Bu sınıfta üçüncü Mustafa Tangül oldu. Tangül ayrıca 11,195 saniye ile yarışın en iyi derecesini elde etmeyi başardı. 12 Saniye sınıfında da çekişme büyüktü. Seren Özgürlü birinciliği almayı başarırken, Ömer Özdemir ikinci, Gürkan Gülderen üçüncü oldu. En kalabalık sınıf olan 13 saniye sınıfında Honda finali yaşandı. Yakup Şah zafere ulaşırken, Nihat Bürüncük ikinci oldu. Çağkan Özgür ise üçüncü oldu. 14 saniyede Ali Kasapoğlu birinci, Ali Er ikinci, Onat Kutlar ise üçüncü oldu. 15 saniyede Fethi Karlankuş finalde kadın yarışçı Semiha Nur Güngörmüş’ü geçerek zafere ulaştı. Semiha ise seyircilerden büyük takdir aldı. Üçüncü Emre Kanal oldu. Yarış sonunda yapılan ödül töreninde ödülleri yarışın ana sponsoru Cahit Necipoğlu Ltd. Direktörü Gökhan Necipoğlu, KKDSOD Başkanı İsmet Tufan, yan sponsor yetkilileri ve yönetim kurulu üyeleri takdim etti.

10 Saniye:

1.Panagiotis Prodromou – Honda Civic EG 4x4 Turbo (70)

11 Saniye:

1.Habib Yıldırımlar – Audi RS3 (82)

2.Kemal Ataoğlu – Audi RS7 (29)

3.Mustafa Tangül– Toyota Starlet Turbo (39)

12 Saniye:

1.Seren Özgürlü– Honda Civic(44)

2.Ömer Özdemir – VW Golf 3 1.8 Turbo (81)

3.Gürkan Gülderen– Honda Civic(78)

13 Saniye:

1.Yakup Şah – Honda EP3 (50)

2.Nihat Bürüncük– Honda EG (5)

3.Çağkan Özgür – Toyota Starlet(19)

14 Saniye

1.Ali Kasapoğlu – Honda EK (66)

2.Ali Er – Honda Integra DC5 (52)

3.Onat Kutlar – Honda Civic (53)

15 Saniye:

1.Fethi Karlankuş – BMW M50 B25 (68)

2.Semiha Nur Güngörmüş – Toyota Glanza (74)

3.Emre Kanal – Toyota Starlet (49)

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110