banner6

NEU Drift Şampiyonası kupaları verildi

banner37

Ülkemizin en büyük drift organizasyonun organize edildiği ve Avrupa’dan şampiyon driftçilerin ülkemize geldiği 2019 sezonunun ödül töreni geçtiğimiz hafta yapıldı. Şampiyon Akay Akbil ve Semi-Pro şampiyonu Erol Özteknik kupalarını aldı

NEU Drift Şampiyonası kupaları verildi
banner151 banner143

Çağın ÖZILGAZ

Near East Bank, Yakın Doğu Üniversitesi ve Girne Üniversitesi’nin ana sponsorluğunda, Dolphin ile Telsim Vodafone’un da desteği ile hayata geçirilen 2019 Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonası ödül töreni yapıldı. Tören, geçtiğimiz hafta perşembe akşamı, Yakın Doğu Üniversitesi içerisinde bulunan ve muhteşem klasik ve spor otomobillere ev sahipliği yapan YDÜ Kıbrıs Araba Müzesi’nde yapıldı. Kokteyle protokol ve çok sayıda sporcu katıldı. Gecede Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün NEU Drift ile birlikte organize ettiği 2019 Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonası Pro kategori şampiyonu Akay Akbil ile ilk 5’e giren sporculara ödüllerini KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy takdim etti. Geçtiğimiz sezon ilk kez uygulanan Semi-Pro kategoride şampiyon olan Erol Özteknik ile ilk 5’e giren sporculara ödüllerini KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Başkanı Hasan Karaokçu verdi. KKTC Spor Dairesi Müdürü Mehmet Özbilgehan. kadın yarışçı ve genç yarışçılara kupalarını verirken Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü Başkanı Zeki Topcu Veteran sporcuların yanı sıra KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu’ya, Near East Bank adına Enver Haskasap’a, Drift NEU adına Fahri Efendi’ye, Yakın Doğu Üniversitesi Kıbrıs Araba Müzesi Müdürü Ulus Candanal’a ve basına teşekkür plaketlerini takdim etti.

2019 Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonası Pro Kategori ilk 5;

Şampiyon: Akay Akbil, 2. Bekir Özsusuzlu, 3. Enver Haskasap, 4. İzer Özvurulmuş, 5. Ahmet Öksüzoğluları

2019 Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonası Semi-Pro Kategori ilk 5;

Şampiyon: Erol Özteknik, 2. Mehmet Çavuş, 3. Altan Çocuk, 4. Buğra Döveç, 5. Yaşam Karakurt

2019 Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonası Kadın Yarışçı;

Ayşen Şahin

2019 Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonası Genç Yarışçılar

1. Altan Çocuk, 2. Selim İzhakoğlu, 3. Baran Akeler

2019 Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonası Veteran Yarışçılar

1. Ömer Soyer, 2. Tolga Reyhan, 3. Kemal Türcan Ardalı

Neler oldu?

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nde sekizinci Olağan Genel Kurul geçtiğimiz hafta yapıldı. 2 yıllık görev süresini dolduran Burçin Aliusta devam etme kararı aldı ve genel kuruldan onayı aldı.

FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezonun ikinci rallisi İsveç’te yapıldı. Kısaltılarak 9 etap geçilen rallide baştan sona lider götüren Toyota pilotu Elfyn Evans zafere ulaşmayı başardı.

Ajanda

19-21 Şubat         F1 Barcelona Test 1

21 Şubat                               KKTOK Ödül Töreni

22 Şubat               MotoGP Katar Test

23 Şubat               Sinde Ralli Sprint

26-28 Şubat         F1 Barcelona Test 2

1 Mart                   Alagadi Offroad

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104