Nizam: Koşullar oluşursa, biz hazırız

banner37

Kıbrıs Türk Hakem ve Gözlemciler Derneği Başkanı Niyazi Nizam, Futbol Federasyonu Olağan Mali Genel Kurulu’nda başkan Hasan Sertoğlu'nun futbolun başlaması noktasında sağlık ve ekonomik konularda girişimlerde bulunması konularında yetki verilmesini değerlendirdi

Nizam: Koşullar oluşursa, biz hazırız
banner99

Levent TEZEL

“Tüm statlarda hijyen koşulları sağlanmalıdır”

banner134

Nizam, hakemler olarak futbolun başlamasını istediklerini ifade ederek, “Ancak bunu söylerken konunun esas olarak sağlıkla ilgili olduğu da unutulmamalıdır. Maçlar başlasın evet, ama nasıl başlasın? Bir kere Sağlık Üst Kurulu'nun kararı çok önemli. Ayrıca maçlar başlayacak ise genelde tüm statlarda, özelde ise hakem odalarında hijyen koşulları mutlaka sağlanmalıdır. PCR testleri devlet tarafından mutlaka yapılmalıdır.” dedi.

“1 Ekim’de alınacak kararı bekliyoruz”


“Unutulmamalıdır ki çok yakın bir geçmişte üst klasman bir hakem arkadaşımız bu hastalığa yakalanmış, ailesi de karantinaya alınmıştır. Tedbirler alınmazsa ve 4-5 hakemimiz Covid-19'a yakalanırsa bunu nasıl telafi edebiliriz? Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen Futbol Federasyonu genel kurulunda konu en ince ayrıntısına kadar konuşulup tartışıldı ve sağlıklı kararlar üretildi.” şeklinde konuşan Nizam, 1 Ekim’den sonra alınacak kararı beklediklerini kaydetti.


Sezonu açamadıklarını ama hakemlerin bireysel olarak çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Nizam, sağlık koşullarının yerine getirilmesi durumunda maç yönetmeye hazır olduklarını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75