Nurel: Ligi bir şekilde tamamlamalıyız

banner37

Merit Alsancak Yeşilova Başkanı Redif Nurel, insan sağlığının çok önemli olduğu bu günlerde ülkeyi yönetenlerin aldığı kararlara halkın uymasını isterken evde kalınmasının önemine vurgu yaptı

banner87
Nurel: Ligi bir şekilde tamamlamalıyız
banner90
banner8

Can İPCİOĞLU

Nurel, Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu’nun maçları süresiz ertelemesini doğru bir karar olarak değerlendirirken, maçların akıbetini düşünmenin sırası olmadığını fakat onun da günü mutlaka geleceğini kaydetti.

“Futbol Federasyonu’na baskı yapılmamalı”


Nurel, eğer hayat normale dönerse ne zaman isterse olsun kalan maçların bir ay içerisinde oynatılıp tamamlanmasının mümkün olduğunu belirtti. Liglerin olduğu gibi tescil edilmesini veya hiç oynatılmamış gibi kabul edilmesi konusunda görüş verenlerin yanlış yaptığını belirten Nurel, bu konuda hiç kimsenin Futbol Federasyonu’na baskı yapmamasını istedi.


Dünyada hiçbir ülke futbol federasyonunun bu konuda henüz daha karar üretmediğini ifade eden Nurel, bu konunun aceleye gelmesinin doğru olmadığını ve en iyi kararı futbolun paydaşlarının alacağını savundu.

“Bu sezonu tamamlayıp, bir yıl ara verilebilir”


Nurel, ülke olarak diğer ülkelere nazaran Koronavirüs ile mücadeleden nüfusumuz az olması nedeni ile daha erken kurtulacağımıza olan inancını belirterek, bu işin ekonomik boyutunun da önemine vurgu yaptı. Devletin bazı kesintiler yaptığını ve bundan kulüplerinde etkileneceğini söyleyen Nurel, toplumsal mücadeleyi hep birlikte vereceğimize göre futbolcuların da günü geldiğinde az bir ücret karşılığı veya ücret almadan ligin geriye kalan maçlarında boy gösterebileceklerini belirtti.


Nurel, takımlarımıza maddi destek veren sponsorların da şirketlerinin zor durumda olduklarını belirterek, “belki de bu sezonu bir şekilde tamamlayıp futbola bir yıl ara verebiliriz. Ekonomik olarak sponsorların kendine gelmelerini beklemek gerekebilir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75