Nurettin: Sağlık Kurulu’nun vereceği karar çok önemli

banner37

banner87
Nurettin: Sağlık Kurulu’nun vereceği karar çok önemli
banner90
banner99

Levent TEZEL

Dünya ve ülkemizi tehdit eden Koronavirüs tehlikesi nedeniyle tüm spor faaliyetleri dururken futbol kamuoyundan yaşanan süreçle ilgili açıklamalar gelmeye devam ediyor. Süper Lig’de mücadele eden Cihangir’in tecrübeli Kaptanı Nurettin Gecekuşu yaptığı değerlendirmede tek düşüncesinin insanların sağlığı olduğunu ifade etti. Nurettin, hiçbir futbolcu arkadaşının risk altında kalmasını arzu etmediğini, bu nedenle Sağlık Kurulu’nun maçlarla ilgili kararının çok önemli olduğunu belirtti. Tecrübeli kaptan, kalan maçların oynanmasını arzu ettiğini ancak bunun için virüs tehlikesinin geçmesi ve her şeyin yoluna girmesini çok önemsediği kaydetti. Yaşanan süreçte futbolcular da dahil herkesin elini taşın altına koyması gerektiği ifade eden Cihangir kaptanı, ekonomik sıkıntıların ancak bu şekilde aşılacağını dile getirdi.

Şartlar normale dönmeli


Cihangir Kaptanı Nurettin Gecekuşu şöyle konuştu; “Şu an için tek düşüncem insanların sağlığı. Futbola olan motivasyonumuz azalmış durumda. Evde oturan arkadaşlarımız olduğu gibi benim gibi görev yapan arkadaşlarımız da mevcut. Bu da haftada en çok bir ya da iki kez kendi başımıza antrenman yapma durumunu doğuruyor. Kalan 8 maçın oynatılıp oynatılmayacağı ile ilgili çeşitli yorumlar yapılıyor. Bir futbolcu olarak ben de ligin tamamlanması taraftarıyım. Ancak bu nasıl olacak? Bu konuda Sağlık Kurulu’nun vereceği rapor çok önemlidir. Şartlar normale döndükten sonra maçlar oynanmalıdır. Herhangi bir takımda bir tek futbolcu bile virüse yakalansa bu hepimiz için çok büyük bir risk oluşturacaktır. En ufak bir bulaşmada en başa dönebileceğimiz tehlikesi asla göz ardı edilmemelidir. Diğer taraftan yakında başlayacak olan yaz sıcaklarında maçların nasıl ve hangi saatlerde oynanacağı konusu da çok önemlidir. O sıcaklarda futbol oynamak hiç de kolay olmayacaktır.”

Herkes elini taşın altına koymalıdır


“Şu an ciddi bir tehlike ile karşı karşıyayız. Önümüzdeki süreçle ilgili kesin konuşmak zor. Zaman zaman kendi takımımızdaki arkadaşlarla veya diğer takımlardaki arkadaşlarımızla konuşuyoruz. Farklı farklı fikirler var. Şu anda futbol değil sağlığı konuşuyoruz. Birçok futbolcu ailesi virüs tehlikesi geçsin, maçlar öyle başlasın düşüncesinde. Ortada bir sıkıntı olduğu kesin ve hepimizin sabırlı olması şart. Futbolcular Derneği’nden de yaşanan süreçle ilgili açıklamalar zaman zaman yapılıyor. Bir kere ilk şart herkesin hem fikir olacağı bir orta yolun bulunmasıdır. Atılacak adımlarda futbolcuların kafası rahat olmalıdır. Bir takım ekonomik sıkıntıların da bizi beklediği unutulmamalıdır. Futbolcular da dahil olmak üzere herkes elini taşın altına koymalıdır ki bu gemiyi birlikte yüzdürebilelim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75