banner6

Off Road Rüzgarı Güzelyalı'da esti

banner37

Off Road şampiyonası geçtiğimiz hafta sonu, Güzelyalı’da deniz kenarında yapılan yarış ile devam etti. Beş yarıştan oluşan sezonun üçüncü yarışını, güneyden yarışa katılan Spiros Droussiotis-Antonis Marasinos ikilisi kazandı

Off Road Rüzgarı Güzelyalı'da esti
banner8

Çağın ÖZILGAZ

Sezona hızlı bir başlangıç yapan Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği, beş yarışlık 2017 Off Road Şampiyonası’nda sezonun üçüncü yarışını geçtiğimiz hafta sonu Güzelyalı’da gerçekleştirdi ve yaz arasına girdi. “Bu Yolun Çıkışı Var sloganıyla Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun katkılarıyla yapılan yarış, Güzelyalı Pompa İstasyonu’nun alt kısmında, deniz kenarında hazırlanan 2.3 kilometrelik etapta

Yapıldı. Ekipler, iki kez çıktıkları etapta en iyi dereceyi elde etmek için mücadele ettiler. Bir çok engelin bulunduğu etapta güçlü araçları ile güneyden yarışa katılan komşularımız damga vurdu. Toplamda 16 ekibin mücadele ettiği yarışta güneyden katılan üç ekip, ilk dört içerisinde yer almayı başardı. 3:05,4’lük derecesiyle etabın en iyi derecesini elde eden ve toplam derecesi 6:17,6 olan Spiros Droussiotis-Antonis Marasinos ikilisi zirvede yer alırken iki çıkışında da istikrarlı bir şekilde 3:09’luk derece elde eden Statis Efstatiou-Nikolas Efstatiou ikilisi ikinci oldu. İlk etapta elde ettiği derece ile üçüncü sıraya yerleşen Niyazi Bedel-Hasan Güney ikilisi, ikinci etapta mekanik arıza yaşayarak derecesini geliştiremedi ve üçüncülükle yetindi. Başarılı bir performans ile genel klasmanda beşinci olan Görkem Eren-Hasan Reyhan ikilisi sınıf 2’de ilk sırada yer aldı. Sınıf 1’in kazananı ise Mehmet Coşar-Hasan Ayder ikilisi oldu. Yarış sonunda dereceye girenlere ödülleri verilirken, anneler unutulmadı. Yarışın yapıldığı günün anneler günü olması nedeniyle, KKORD yönetimi yarışmacıların annelerine ve anne olan yarışmacı eşlerine çam sakızı çoban armağanı niteliğinde küçük hediyeler verdi. Keyifli ve çekişmeli geçen yarış sonunda sezon yaz arasına girmiş oldu. Sezonun dördüncü yarışı 17 Eylül’de Plümer’de yapılacak.

 

Neler oldu?

FIA Dünya Rallycross Şampiyonası’nda sezonun 4’üncü yarışı geçtiğimiz hafta sonu Belçika’da yapıldı. Yarışı, PSRX Volkswagen takımından Johan Kristoffersson kazandı.Timmy Hansen ikinci olurken Petter Solberg üçüncü oldu.

banner134

Formula 1’de sezonun beşinci yarışı, geçtiğimiz hafta sonu Barcelona’nın Katalunya Pisti’nde yapıldı. Ferrari pilotu Sebastian Vettel ile girdiği sıkı mücadeleden galip ayrılan Mercedes AMG Petronas pilotu Lewis Hamilton yarışı kazanmayı başardı. İkinci Vettel, üçüncü Red Bull’dan Ricciardo oldu.

 

Ajanda

18-21 Mayıs WRC-Portekiz Rallisi

20-21 Mayıs KTKOD-YDÜ Klasik Otomobil Festivali

21 Mayıs KKOK-2017 1.Karting Yarışı

21 Mayıs MotoGP-Fransa Grand Prix’i

28 Mayıs KKTOK-Kantara Tırmanma Yarışı

28 Mayıs KKKSOK-3.Olive Tree Rallisi

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2017, 11:38
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104