Offroad ve Drift 2020 şampiyonaları yapılacak

banner37

Covid 19 Pandemisi nedeniyle yaklaşık 2 aydır evlerimizdeyiz. Bakanlar Kurulu’nun yaptığı son toplantıya göre 15 Mayıs sonrası planlama yapılabilecek ve yarışlar yeniden başlayabilecek gibi görünüyor

banner87
Offroad ve Drift 2020 şampiyonaları yapılacak
banner90
banner99

Çağın ÖZILGAZ

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü (KKOK), Kyrenia Offroad Derneği (KYOFF) ve Kuzey Kıbrıs Offroad Derneği (KKORD) Covid19 Pandemisi nedeniyle askıya alınan 2020 şampiyonalarını Haziran ayı ile birlikte başlayabileceklerinin sinyallerini verdi. 3 kulüp, Pandemi süreci sonrası için olası senaryolara göre faaliyet planlarını ortak bir şekilde planlamaya başladı. Hayatın normale dönmesiyle devlet sağlık kurullarının da faaliyetlere başlamak için olumlu görüş vermesiyle onay alınacak ve çalışmalar başlayabilecek. KKOK Başkanı Zeki Topcu, KYOFF Başkanı Zühtü Cumalıgil ve KKORD Başkanı Hulus Eren, KKTC Drift Şampiyonası, KKTC Offroad Ralli-Raid Şampiyonası ve KKTC Offroad Şampiyonası'nı hayata geçirmek istediklerini belirttiler. Tam anlamı ile normalleşmenin ardından sene sonuna kalan zamana göre planlama yapacaklarını ancak olası farklı senaryolarda da 2020 yılı için şampiyona formatını Özel Kupa şeklinde değiştirebileceklerini veya sezonu 2021 yılı ile birleştirebileceklerini açıkladılar. Şuan için sadece hazırlıksız olmamak için olası senaryolara göre plan yaptıklarını aktaran kulüp yetkilileri, önceliklerinin sağlık olduğunuda belirttiler. Bakanlar Kurulu’nun yaptığı son toplantıya göre 15 Mayıs sonrası planlama yapılabilecek ve yarışlar belki de Haziran ayı itibarı ile yeniden başlayabilecek gibi görünüyor. 4 Mayıs’tan sonra kulüp yetkilileri toplantılarını yoğunlaştıracak ve en kısa zamanda takvimlerini revize edecekler. Daha sonra diğer kulüp başkanlarıyla da görüşerek fikir alışverişi de yapılacak.

Neler oldu?


Formula 1’de sezon 5 Temmuz’daki Avusturya Grand Prix’i ile başlayabilecek. Formula 1 yönetiminin yaptığı açıklamaya göre takvimi revize edecekleri ve ilk bölümde Avrupa, daha sonra Asya ve son olarak Amerika yarışlarının yapılacağı, sezonun Aralık ayında 15-18 yarış sonra tamamlanacağı belirtildi.

Ajanda


Ülkemizde planlanan tüm yarışlar askıya alınmıştır. Bakanlar Kurulu’nun kararı doğrultusunda yeniden planlamalar yapılacak ve takvimler güncellenecektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75