Ogan: Bizlere büyük görev düşüyor

banner37

K-Pet Birinci Lig ekiplerinden Dörtyol’un teknik Direktörü Ahmet Ogan, Koronavirüs salgını nedeniyle duran liglerimizle ilgili görüşlerini açıkladı

banner87
Ogan: Bizlere büyük görev düşüyor
banner90
banner8

Ogan, bilim kurulundan gelecek sonuçlara göre futbolun geleceği ile ilgili somut bir şekilde konuşulabileceğine vurgu yaparak, gelişmelere olumlu yönde baktığımızda 8 haftalık sürecin nasıl tamamlanması gerektiği yönünde de şunları söyledi: “Futbolcularımız bireysel antrenman programlar ile hazırlıklarını sürdürüyor. Ancak bireysel olarak yapılan antrenmanların evdeki mevcut çalışma araç gereçlerdeki yetersizlik sonucunda istenilen düzeyde değildir.”

“En az 4 haftalık hazırlık sürecine ihtiyaç vardır”


“Takımsal antrenmanlardan uzak kalan, maç oynamayan futbolcularımızda kas kaybının doğal olarak yaşandığı, beslenme ve uyku düzenleri de bozulunca yağ kütlesindeki çoğalma ile birlikte ciddi sıkıntılar yarattığı çok açık ve nettir. Dolayısıyla kalan 8 haftalık periyot öncesinde en az 4 haftalık hazırlık sürecine ihtiyacımız vardır.”

“Bizler sakatlık riskini ortadan kaldırmak zorundayız”


“Hızlandırılmış maç programı içerisinde biz teknik adamlara çok büyük görev ve sorumluluklar yüklüyor. Tabii ki sporcu sağlığı bizler için en önemli unsur olmakla birlikte, yapacağımız bilimsel antrenman programları ile takımlarımızı çok iyi antrene ederek sakatlık risklerini ortadan kaldırmak zorundayız.”

banner134

“Türkiye’den gelecek oyuncuların karantina süresi de göz önünde bulundurulmalı”


Süper Lig’deki takımların yabancı futbolcuların ülkemizde olduğunu hatırlatan Ogan, aynı durumun Birinci Lig’deki takımlar için olmadığının altını çizdi. Ogan, “Türkiye’ye giden futbolcuların geri dönüşleri için öncelikle çalışmaların başlayacağı, tarihin belli olması ve o tarihten 21 gün öncesinde ülkemize gelerek karantina altına girmesi gerekecek. Tabii ki futbolcularımız gelmek isteyecekler mi o da ayrı bir sorun olarak görüyorum” dedi.

“Yabancılar aşamalı olarak kaldırılmalı”


“Ülke olarak çok ciddi ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya kalacağımız bir gerçek” diyen Ogan, yabancı futbolcuların kaldırılması konusunda da görüşlerin ortaya koydu. Ogan, futbol kalitesi ve altyapıdan gelen futbolcuların gelişim için yabancı oyuncuların varlığının önemine dikkat çekerek, aşamalı bir şekilde kaldırılması gerektiğine inandığını kaydetti.

“Gençlerimizin fiziksel gelişim ve teknik becerileri yeterli değil”


“Altyapılarda uzun yılar çalışan ve yakından takip eden birisi olarak gençlerimizin A takımlarda forma giymelerini en çok isteyenlerini başında geliyorum ama gerçekleri de ortaya koymak durumundayım. Şu anki mevcut duruma baktığımızda evet gençlerimiz yetenekli ve bu durumu fırsata dönüştürebilecek fırsatı yakalayacaklar. Ancak fiziksel gelişimi, teknik beceri ve bireysel performansları yeterli görmediğimi de ifade etmek isterim. Dolayısıyla kademeli bir şekilde geçişler yapılması durumunda çok fazla sıkıntı yaşamadan gençlerimizi de kazanarak murat edilen kendi ‘özkaynağımıza döneceğimizi düşünüyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75