banner6

Okçuluğa değer kattılar

banner37

LTB’nin organize ettiği Lefkoşa Kupası, bu yıl 6 Lefkoşa kulübünün genç takımlarının mücadelesine sahne olacak

Okçuluğa değer kattılar
banner8

Akdeniz Spor Birliği 1-5 Eylül tarihleri arasında Pia Bella Otel’de ‘Okçuluk Eğitim Kampı’ düzenledi.


Kamp Türkiye’den ‘Vedat Erbay Okçuluk Akademisi’ kurucusu, yöneticisi ve eğitmeni Vedat Erbay önderliğine ve kulüp eğitmeni Osman Tez eşliğinde 50 sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi.


Açıklamada, Vedat Erbay’ın 25 yılı aşkın bir süredir gerek Türk Milli takımında başta olimpiyatlar olmak üzere tüm kategorilerde Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil etmiş ve bir çok başarıya imza atmış gerekse milli takım antrenörü olarak okçuluk sporuna hizmet etmiş değerli bir spor insanı olduğu vurgulandı. Kamp kapsamında hakem ve antrenör gelişim seminerleri yanında, sporculara Pınar Savun tarafından odaklanma ve mindulnes eğitimi, Uzman Klinik Psikolog Ayşe Başel ve Sosyal Hizmet Uzmanı Barış Başel tarafından sağlıklı iletişim becerilerinin geliştirilmesi, akran zorbalığı, koşulsuz sevgi, şiddet ve psikolojik baskıya karşı koyma ve popüler kültür kavramı konularında eğitimler verildi.

Kamp dün yapılan’30 Ağustos Zafer Kupası’ yarışması, seminer ve eğitimlere katılan hakem, antrenör ve sporculara katılım belgeleri takdim edilmesi, kupa ve madalya töreni ile sonlandırıldı.

 

banner134

Streetball turnuvası için basın toplantısı

Okçuluk etkinliğinin tamamlanmasının ardından kulüp bu kez de sokak basketbol turnuvası için harekete geçti. Akdeniz Spor Birliği Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Özlem Ratip, bugün saat 11.00’de Girne Belediyesi’nde, Akdeniz Spor Birliği, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Girne Belediyesi işbirliği ile düzenlenecek olan 3. Streetball turnuvası ile ilgili basın toplantısı düzenleneceğini açıkladı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88