Ölümsüzleştiler

banner37

Samsunspor'da 32 yıl önce yaşanan trafik kazasında temsilcimiz Mete Adanır ile birlikte hayatlarını kaybeden Nuri Asan, Muzaffer Badalıoğlu, Zoran Tomic ve Asım Özkan’ın anıtlarının açılışı yapıldı

Ölümsüzleştiler
banner90
banner99

Samsunspor kafilesinin 32 yıl önce geçirdiği trafik kazasında aralarında Mete Adanır’ın da bulunduğu hayatını kaybedenlerin anısına yaptırılan anıtların açılışı, TC Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yapıldı. Bakan Kasapoğlu, 32 yıl önce yaşanan elim kazayı anmak için bir araya geldiklerini hatırlatarak, Samsun şehrindeki Futbol Şehitleri Anıtı ve 19 Mayıs Stadı önündeki Futbol Kahramanları Anıt’larının açılışını gerçekleştirdi.

banner134

Kasapoğlu: Onları unutmayacağız


Kazada hayatını kaybedenleri rahmet ve minnet ile yad ettiklerini vurgulayan Bakan Kasapoğlu, "Aradan 32 yıl geçmesine rağmen yüreğimizi yakan, bizleri derinden etkileyen bir acı, aynı zamanda Türkiye spor tarihinin en acı en hüzünlü günlerinden bir tanesidir. Samsun'u, Türkiye'yi hüzne boğan bir gün. Ben bu vesile ile camiamıza başsağlığı ve kaybettiklerimizin yakınlarına sabırlar diliyorum. Teknik Direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomic ve otobüs şoförü Asım Özkan. Onları unutmadık ve unutmayacağız. Ve bu anıt o hüzün ve o elim günün bir simgesi olarak gerek Samsun'da gerek ülkemizde sporu birleştiren, acıda kederde ve sevinçte bir araya getiren gönlü çok güçlü bir şekilde mesaj olarak tüm dünyaya buradan verecektir" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75