Ömer Faruk ateş püskürdü!

banner37

Denizli Spor Kulübü Sporcu Sorumlusu Ömer Faruk, Futbol Federasyonu’nun statüsü nedeni ile başka kulüplerin oyuncularını adeta kaptığını belirterek, çok sert açıklamalarda bulundu

Ömer Faruk ateş püskürdü!

Güren TİLKİ

Batı bölgesinin önemli değerlerinden olan Denizli Spor Kulübü, oyuncularını elde tutamamanın rahatsızlığını yaşarken, özellikle sistemin kendilerini çok zor duruma soktuğuna inanıyor.

Konuyla ilgili gazetemize çok özel açıklamalar yapan Denizli Kulübü Sporcu Sorumlusu Ömer Faruk, yıllardır altyapısına önem veren kulüplerinin adeta cezalandırıldığını aktararak, Futbol Federasyonu’nun uyguladığı sistemin kulüplerini kapanma noktasına taşıdığını vurguladı.

 

“Bu yapıya ne biz ne de aynı durumda bulunan kulüpler karşı duramıyor”


Faruk, “Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun uyguladığı statü BTM’ye düşen kulübümüzü çok zora sokmuştur. Kulübümüzün alt yapısı kapanma noktasına gelmiş, A takım futbolcularımız da 5 ve 7 bin TL karşılığı serbest kalıp diğer bölge ve bölge dışı kulüplerine ‘kapişari’ şeklinde gitme durumuna düşmüştür. Yani kim ikna ederse futbolcularımızı bu bedellerle kulüplerine kazandırıyor. Bu yapıya ne biz ne de aynı durumda bulunan kulüpler karşı duramıyor. Bu statünün bir an önce değişmesi gerekmektedir, değişmediği durumda 1985 yılından belli faaliyet gösteren ve yıllarca en centilmen kulüp olan Denizli kapatılma durumuna gelecektir.

 

“KTFF’yi ilgili statüyü gözden geçirmeye çağırıyoruz”


Ömer Faruk konuşmasında Başbakanlık, Spor Dairesi yetkililerine ve ülkede futbola değer veren tüm spor adamlarından sağduyu beklediklerini açıklarken, KTFF’yi de ilgili statüyü yeniden gözden geçirmeye çağırdı.

Faruk, konuşmasının sonunda ‘Denizli Spor Kulübü sahipsiz değildir, buna çözüm bulunmazsa bizler kendimizi 4-5 yılda toplar, kendi yağımız ile kendi ciğerimizi kavururuz. Buna hem inancımız, hem de azmimiz vardır. Ancak bu yanlıştan dönülmesi hem biz, hem de aynı durumda olan kulüplerin durumu için çok önemlidir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2018, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER