Önce 3 Sonra 1 Şimdi 0

banner37

Futboldaki belirsizlik sonrasında 3’ten 1’e inen yabancı kontenjanında kulüpler tarafından tercih edilen oyuncular, adadan ayrılmaya devam ediyor

Önce 3 Sonra 1 Şimdi 0
banner90
banner8

Şükrü BURAĞAN

Ülke futbolunun içine girdiği belirsizlik çıkmaza dönüşürken, bu durum futbolumuza ciddi kalite sağlayan yabancıları bir bir kaybetmemize yol açıyor. Futbol liglerinin başlamaması ile Süper Lig takımlarının kadrolarında tutmak için anlaştığı yabancı oyuncular, farklı ülkelerde takımlarla anlaşarak kariyerlerine devam ediyor.


Tümü profesyonel olan ve tek gelir kaynağı futbol oynamak olan yabancı oyuncuların bazıları kulüp yöneticilerinin isteği ile bir süre beklese de, geçen uzun sürenin ardından menajerlerini devreye sokarak kulüp arayışına girişiyor.

Önce üç, sonra bir, şimdi sıfır


Kulüplerin isteği ile 3 yabancı kontenjanını bire düşürme kararı alan Futbol Federasyonu, yeni sezonda tek kontenjana izin vereceğini açıklamıştı. Birçok yabancı ile yollarını ayıran kulüpler kendileri için en önemli isimleri kadrosunda tutma yoluna gitmişti. Bazı kulüpler erken hareket ederek yabancı oyuncularıyla el sıkışmıştı. Ancak pandemi nedeni ile futbolun başlamama kararı bizleri 3 yabancılı günlerden yabancı olmayan günlere getirdi.

Göçmen’in yıldızları Bangladeş’e gitti


banner134
Son dönemlerde ortaya koyduğu performans ile en iyi yabancılar arasında gösterilen John Okoli ve ülkemiz liglerinin gediklisi Kenneth Ngowke, Yenicami’den kiralık geldikleri Göçmenköy’deki maceralarının ardından soluğu Bangladeş Ligi’nde aldılar. İki oyuncu da bu ülkeye transfer olarak kariyerlerini devam ettiriyorlar.

Sylla ve Mususu ayrıldı


Gönyeli’de kısa sürede harikalar yaratan Sylla, son olarak adadan ayrılan isimlerden oldu. Y.Dumlupınar’ın bir süre önce transferini duyurduğu Zambiyalı Mususu da yeni takımının formasını giyemeden adresini dünyanın farklı bir ülkesine çevirdi.

Ebuka bekliyor


Kuşkusuz ki Süper Lig’de forma giyen en popüler yabancı olan John Ebuka ise ülkesi Nijerya’da beklemede bulunuyor. Yenicami Kulübü’yle irtibatını sürdüren golcü isim, burada bireysel idmanlarına devam ediyor. Edinilen bilgiye göre oyuncu teklif alması halinde KKTC dışındaki bir ülkede kariyerini sürdürmeyi planlıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75