banner6

Öncelik pasa dayalı futbol

banner37

Süper Lig’in yeni takımı Girne Halk Evi’nde teknik adam Serhat Deniz, oyuncularından topa sahip olma ve bol pas yaparak rakipleri oyundan düşürmelerini istiyor

Öncelik pasa dayalı futbol
banner151 banner143

Ogün Genç KAÇMAZ – Şükrü BURAĞAN

Ülkemizin köklü kulüplerinden olan ve uzun yıllar sonra Süper Lig’e yükselen Girne Halk Evi, ağustos ayı başından itibaren çalışmalarını sürdürüyor. Yeni anlayış ile yola çıkan Girne ekibinde hem başkan ve yönetim, hem de teknik heyet değişimi yaşandı.

Teknik direktör Serhat Deniz ile birlikte futbolumuzun önemli isimlerinden Coşkun Ulusoy’un yardımcı antrenör olarak görev aldığı takımda idmanların temposu her geçen gün artıyor. Kulüp yönetimi bir yandan transferler, diğer yandan gelir arttırıcı çalışmalarla yoğrulurken, idmanları da maksimum sayıda takip ediyor.

 

Deniz: Lige tutunup rahat bir sezon geçirmek istiyoruz


Girne Halk Evi Teknik Direktörü Serhat Deniz, haftada 5 idman gerçekleştirdiklerini ve idman kalitesinden memnun olduğunu ifade etti. 19 Mayıs Koleji sahasını yıllardır kullandıklarını ve çok memnun olduklarını belirten Deniz, bazı takımların yaşadığı idman sahası sıkıntısının kendilerinde olmadığını aktardı.

Kadro oluşumunun devam ettiğini, gerek yerli, gerekse de yabancı transferde adımlar attıklarını söyleyen Deniz, Ertaç Taşkıran’ı kadrolarına kattıklarını, Hasan Sadrazam’la ilgili Türk Ocağı ile görüşmelerin sürdüğünü, Mustafa Avcı’nın Türk Ocağı kulübünde kaldığını belirtti. Yabancı oyuncu tercihini hazırlık maçlarından sonra netleştireceğini belirten Serhat Deniz, şu anda kendileri ile çalışan 5 yabancı isim bulunduğunu söyledi.

 

Uzun yıllar sonra Süper Lig'deyiz


Halk Evi’nin 1932’de kurulmuş, ülkenin en eski kulüplerinden biri olduğunu ve uzun yıllar sonra Süper Lig’de mücadele edeceğini vurgulayan Deniz, hedeflerini lige tutunmak, rahat bir sezon geçirmek olarak açıkladı. Yeni bir ekip oluşturmaya çalıştıklarını, bu kapsamda ne tür bir oyun sistemi uygulayacaklarını söylemek için çok erken olduğunu, hazırlık maçları ile beraber bunun da netleşeceğini ifade eden Deniz, “Ancak şunu söyleyebilirim; çok koşan mücadele eden ve özellikle topu ayağımızda tutarak pas yapan bir ekip yaratmak istiyoruz”  dedi.


Deniz, sezon öncesi kâğıt üzerinde yapılan tahminlerin yanıltıcı olduğunu, geçtiğimiz sezon kendilerinin 1.Lig’den düşecek takım olarak gösterilirken küme yükseldiklerini hatırlattı. Deniz, kısa vadede altyapıdan oyuncu gelişinin zor olacağını, altyapının yeniden toparlanmasına rağmen 3 yıldan önce böyle bir beklenti içinde olamayacaklarını sözlerine ekledi.

                                     

Erciyas: Ekonomik olarak henüz rahat değiliz, girişimlerimiz sürüyor


Girne Halk Evi Kulübü Başkanı Bülent Erciyas ise ekonomik olarak henüz rahat bir durumları bulunmadığını, bu konuda çalışmalarının aralıksız sürdüğünü, bayramdan sonra da girişimlerine devam edeceklerini belirtti.

Erciyas, şu ana kadar kendilerine sponsor olan Magic Touch şirketine teşekkür ederken, Mehmet Eminoğlu’nun katkılarının önemine değindi. Kulübün kira sözleşmeleri ile geliri bulunduğunu, ancak şu ana kadar ilgili kiraları toplayamadıklarını, bir kiracılarının biraz gecikmesi olmasına rağmen sözünü tutan birisi olduğunu, diğer kiracıyı ise mahkemeye verdiklerini anlatan Erciyas, gelirlerini artırmaya çalıştıklarını söyledi.

 

Teknik heyetin raporu doğrultusunda adımlar atacağız


Transfer ve oyun anlayışının belirleme yetkisinin yüzde 100 oranında antrenörleri Serhat Deniz’e ait olduğunu da vurgulayan Erciyas, onun raporları doğrultusunda yönetim olarak adımlar atacaklarını belirtti.

Şu ana kadar Şenol, Mahmut ve Serkan ile yeni sezon için de anlaştıklarını ifade eden Erciyas, hazırlık maçları yanında yurt içi kamp organize etme çalışması içerisinde olduklarını dile getirdi.


Camiayı bir araya getirme niyeti ile de çalışmalar yaptıklarını, bu kapsamda kulübe hizmet edenleri onurlandıracak ve ileri gelenleri ile kaynaşacakları bir gece tertiplemeyi planladıklarını aktaran Erciyas, bunu da kısa zamanda açıklamak istediklerini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2018, 12:21
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104