Önerenler onaylayacak

banner37

Başbakan Ersin Tatar’ın talimatı ile kurulan Spor İhtisas Komisyonu’nda Spor Dairesi’nin karar vericileri aynı şekilde görev alırken, Spor Dairesi Müdürü yer almıyor

banner87
Önerenler onaylayacak
banner90
banner8

“Her türlü ve her düzeyde spor etkinlikleri ile ilgili yenilikleri saptamak ve ülke sporunun kalkınması ve gelişmesi yönünde çalışmalar yapmak, yasal düzenleme gerektiren konularda tüzük ve yönetmelikleri hazırlayıp Başbakan’a önerilerde bulunmak” amacı ile kurulan Spor İhtisas Komisyonu, spor çevrelerinde tartışma yarattı.

10 kişilik komisyon


Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu (SDGYK) Başkanı Kemal Deniz Dana, kurulan ihtisas komisyonunda başkanlığa Spor Dairesi Dış İlişkiler ve Organizasyon Amiri Sertaç Bozatlı’yı atarken, SDGYK’da bulunan Umar Göker ve Turgut Karamanoğlu yanında Çelen Oben’i görevlendirdi. Toplam 10 üyesi olacak komisyonun diğer üyelerinden birisinin Şuranın seçtiği üçüncü isim olan Cemal Konnolu olması bekleniyor. Uzun süredir pasif durumda bulunan KKTC MOK’tan hangi amaçla temsilci istendiği de tartışma yarattı.

Karar vericiler önerecek


Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu’nu temsilen 1 üye, Eğitim Bakanlığı’nı temsilen 1 üye, KTSYD’den bir üye, ve spor federasyonlarını temsilen 2 üye ataması ile 10’a ulaşacak bu komisyonda karar verici yetkisindeki Genel Yönetim Kurulu’ndan 3 ismin öneri yapacak komisyonda bulunması dikkat çekiyor.


Böyle bir yapı sonrasında Spor Dairesi Müdürü Mehmet Özbilgehan’ın yetkisinin ve etkisinin nasıl olacağı da merak ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75