“Önlem alınsın, oynansın”

banner37

Girne Halk Evi Başkanı Veli Esendağlı haftada bir test yaparak futbolun oynanmasının mümkün olduğuna işaret ederek erteleme taraftarı olmadıklarını açıkladı

“Önlem alınsın, oynansın”
banner90
banner99

Şükrü BURAĞAN

Süper Lig’in yeni ekiplerinden Girne Halk Evi’nde Başkan Veli Esendağlı, şu aşamada işyerleri, restoranlar dahil her yerin açık olduğu bir ortamda futbolu kapatma taraftarı olmadıklarını ifade ederek, “ortam hazır olursa erteleme taraftarı değiliz” dedi.

“Transfere bu kadar harcayan kulüpler test kitine mi para bulamayacak?”


Başkan Esendağlı, devlet katkısı alınmasa dahi kulüplerin bunun altından kalkabileceğine inandığını ifade ederek, “650 bin TL bir futbolcunun bonservisine verilir, bir kiralık için 150 bin TL istenir, 300-400 bin TL’ye oyuncu alınır satılırsa, devletin vereceği 300 bin TL’lik katkıya kimsenin çok da ihtiyacı yoktur demektir” dedi.

“Kulüpler olarak devlet katkısını pandemi hastanesi yapımına verelim”


banner134
Kulüplerin söylemleri ile yaptıklarının çeliştiğine işaret eden Esendağlı, “Bu kadar transfere harcayacak para varsa haftada bir test yaptıracak para da bulunur” diyerek, testlerin yapılarak futbolun oynanması gerektiğine vurgu yaptı.


Başkan Esendağlı sözlerinin sonunda kulüpler bu yıl devlet katkısından alacaklarını pandemi hastanesi yapımı için bağışlayarak topluma ve gençliğe farklı şekilde hizmet edebileceği önerisini getirdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75