Önlemler alındı, risk azaltıldı

banner37

KKTC Basketbol Federasyonu’nun Sağlık Bakanlığı ve Spor Dairesi ile pandemi içerikli protokol imzalaması ile başlayan resmi müsabakalarda ilk hafta geride kaldı. Açılış Kupası’nda oynanacak maçlarla ilgili gereken önlemlerin uygulanması maçlara gelen seyircileri de memnun etti

Önlemler alındı, risk azaltıldı
banner8

Şükrü BURAĞAN

Protokole uygun davranıldı


Girişte kayıt tutulması, ısı ölçümü ve maske zorunluluğu eksiksiz şekilde uygulanırken, tribünde sosyal mesafeyi belirleyen yeşil noktalı oturma alanları dikkat çekti.


Seyircilerden bir kısmı bunu eksiksiz uygularken, bazı kişilerin bunu dikkate almaması ve maskesini çıkarmasına diğer izleyenler tepki gösterdi.


Salona belirlenen sayıda kişiden fazlası alınmazken, yeni girişler ancak çıkış yapanların olması ile sağlandı. Tüm bunlara rağmen haftanın son maçında sosyal mesafe kuralına daha az riayet edilmesi rahatsızlık uyandırdı.

banner134

Çaygür, Koopspor-GAÜ maçını izledi


Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığı yanında Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin başkanlığını da yürüten Dr. Ali Çaygür, ilk hafta oynanan Koopspor-GAÜ maçını takip edenler arasında yer aldı. Basketbol Federasyonu Başkanı Orhun Mevlit’ten maç ve takımlar hakkında bilgi alan Çaygür, imzalanan protokolün gereklerini de takip etme fırsatı elde etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88