Oraloğlu: Futbolu özledik

banner37

oronavirüs salgını nedeniyle futbol liglerine ara verilmesi sonrası futbolcular çalışmalarına bireysel olarak devam ediyor

banner87
Oraloğlu: Futbolu özledik
banner90
banner8

Ogün Genç KAÇMAZ

Salgının kontrol altına alınması sonrası liglerin son 8 haftasının oynatılacağının açıklanması üzerine teknik heyetler daha yoğun bireysel çalışma programlarıyla futbolcularının antrenmanlar öncesi kayıplarını asgariye düşürmeyi planlıyor. K-Pet Süper Lig’de en yakın rakibi Doğan T.B.’nin 12 puan önünde lider bulunan Mağusa Türk Gücü’nde teknik direktör Ali Oraloğlu, yardımcılarıyla hazırladıkları haftalık programları futbolcularına ulaştırmaya devam ettiklerini söyledi. Videdolu antrenman metotlarının oyuncularına iletildiğini belirten Oraloğlu, ek özel çalışmalar yapıldığını da vurguladı.

Motivasyonumuz etkilendi


Her geçen gün motivasyonun olumsuz etkilendiğini ancak sürecin sabırla ve evde kalarak başarıya ulaşacağının bilincinde hareket ettiklerini söyleyen başarılı teknik adam futbolcularıyla telefoniyen de görüşerek takibi yaptıklarını açıkladı. Dördüncü haftayı toplu antrenman yapmadan geçmeleri nedeniyle kayıplarının olacağının bilincinde bulunduklarını belirten Oraloğlu, liglerin başlama tarihine göre çalışma programı hazırlayacaklarını söyledi. Mayıs ayında antrenmanlara başlanması halinde 4 haftalık bir hazırlık dönemine ihtiyaçları olacağını belirten Ali Oraloğlu, sıcakların da gelmesiyle yoğun bir maç programına gireceklerine dikkat çekti.

Sosyal mesafeye dikkat


Antrenmanlara başlama izinlerinin verilmesi sonrasında ilk periyotta sosyal mesafeye yine dikkat edeceklerini, ilk iki haftalık yükleme döneminde buna özen göstermenin daha kolay olduğunu söyleyen Ali Oraloğlu, tedbirli olacaklarını, bireysel sorumluluğun her platformda olması gerektiğini sonrasında zaten önlerini daha rahat görerek maçlara hazır olmayı planladıklarını açıkladı. Yaşanılanların kimsenin arzuladığı bir süreç olmadığını, olağan dışı bu dönemden az hasarla çıkılması adına üzerlerine düşen sorumluluğun bilincinde olduklarını vurgulayan Oraloğlu, futbolcularının hem fiziksel hem mental hazırlanması adına çaba sarf edeceklerini belirtti.

Sosyal paylaşım olacak


Özlemle bekledikleri futbola dönüşün gerçekleşmesiyle insanımızın da maçlara ilgisinin artacağını, sosyal bir olay olarak sahalara gidileceğini, hedef peşinde koşmanın ve başarmanın vereceği hazzı paylaşmanın desteği de beraberinde getireceğine inandığını vurgulayan Ali Oraloğlu, bu gelişmelerin de itici güçleri olacağına inanç belirtti. İvme yakaladıkları dönemde bunun sekteye uğradığını ancak üstesinden gelerek hem ligde hem kupada hedefe yürümeyi planladıklarını belirten Oraloğlu, üst üste ikinci sezon da çifte şampiyonluk istediklerini açıkladı. Ligde 8 maç, Kıbrıs Kupası’nda yarı finalde iki ve finale kalarak 11 maçlık yoğun programın sonucunda sezonun meyvelerini toplamak ve bunu şampiyonluklarla Mağusalılara hediye etmek istediklerini ifade etti.

Amani ile yollar ayrıldı


Mağusa Türk Gücü’nden devre arasında ayrılan Samuel Zokou’nun yerine Çetinkaya’dan transfer edilen Herve Amani ile anlaşmaya varılarak son kupa maçından sonra yollar ayrılmıştı. Beklenen performansı sergileyemeyen Amani’nin gözden çıkarılmasıyla MTG yoluna Dinopeter ve Peter Ebi ile devam edecek. Yabancı futbolcuların gelecekteki durumları konusunda şu an konuşmanın erken olduğunu belirten Ali Oraloğlu, Peter’lerin ailelerinden bireyler gibi olduğunu, bu süreçte de yanlarında olduklarını açıkladı.

Dr.Fazıl Küçük’te oynayabiliriz


Lig ve kupa maçlarının haziran ayında başlaması durumunda sıcakların futbolcuları olumsuz etkileyeceğini, yönetimlerinin de kararıyla gece maçları oynama adına Dr. Fazıl Küçük Stadı’nı kullanabileceklerini belirten Oraloğlu, taraftarlarımız da maçlara festival havasında bakabilirler şeklinde konuştu. Başarılı teknik adam hem sağlığın korunması hem de coşkunun özellikle yaz aylarında gece maçlarında daha iyi olacağını düşündüklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75